Çankırı Belediyesinin aylık  çiişş geliri 16 tl!

Çankırı Belediyesinin aylık "çiişş" geliri 16 tl!

Evet; yanlış duymadınız. Çankırı Belediyesine ait gayrimenkul listesi içerisinde

bulunan ve halen vatandaşların hizmetinde olan Çankırı içerisindeki 2 ayrı WC, belediyeye 2010 yılında ayda 16, yılda ise toplam 192 TL gelir getirecek!

Çankırı Belediye Meclisinin 4 Kasım 2009 tarihli toplantısında Belediye Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu raporu üzerinde yapılan oylama ile kabul edilmiş 195 sayılı karar bizlere bu bilgileri veriyor!

Çankırı Belediyesi gayrimenkulleri içerisinde yer alan ve halen vatandaşın hizmetine "müsteciri" tarafından hizmet veren İplik Pazarındaki WC'den aylık 6 TL ve Muhlis Tepesi ve Eski Halk Bankası civarında yer alan WC'den de aylık 10 TL "çiişş" pardon "kira" ücreti tahsil ediliyor!

İŞTE SİZE AYLIK 10 TL KİRA GELİRİ GETİREN WC!
Kasım ayında toplanan Belediye Meclisinin aldığı karara göre Çankırı Belediyesinin "kira geliri" elde ettiği WC’lerden ilki, Arif Tuhafiyenin hemen karşısındaki İplik Pazarı Caminin arkası. Zafer Çarşısı ile cami arasındaki yoldan sola sapınca hemen arada! Verdiğimiz adresle ilgili ilginç bir not daha! Ak Parti Belediye Meclis ve İmar Komisyonu Üyesi Nail Altıparmak’ın “özel ofisinin” arkasındaki boşluk içerisinde yer alan WC'yi Mehmet Danacı işletiyor!

İşte bu WC'den Çankırı Belediyesi aylık olarak 10, toplamda da yıllık olarak 120 TL kira geliri elde ediyor!

GELELİM, BELEDİYEYE AYLIK
6 TL GELİR GETİREN İKİNCİ WC’YE!

Çankırı Belediyesinin "kira" geliri getiren “mülkleri” arasında yer alan ikinci WC ise, Hazımiye (Buğday Pazarı medresesi)nin hemen arkası yani Cami ile Muhlis tepesi arasında dar bir sokak var. Bahri Uysal’ın işletmeciliğini yaptığı WC’nin Çankırı Belediyesine aylık getirisi 6, yıllık getirisi ise 72 TL.

Her iki WC'nin Çankırı Belediyesine aylık 16 TL olmak üzere toplamda yıllık kazandırdığı gelir ise 192 TL!

Çankırı Belediyesinin 2010 yılı bütçesinin 43 milyon TL olduğunu düşünürsek, 192 TL'nin "gelirler" bölümüne olan katkısını da varın siz hesaplayın!

İşin bir başka boyutu ise 192 TL'yi hangi şartlarda kazanan Çankırı Belediyesinin, harcamalarını da "kılı kırk yararak" yapması gerektiğini "düşünme fırsatı bulmayanlar" adına "hiç değilse biz düşünelim" diyoruz!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler