Çankırı Belediyespor ilk fireyi Özgürle verdi!

Çankırı Belediyespor ilk fireyi Özgür'le verdi!

Çankırı Belediyespor’da son günlerde yaşanan belirsizlik sonucu takım ilk firesini

verdi ve defansın önemli isimlerinden Özgür Atılgan, Çankırı'dan ayrılarak eski takımı Denizlispor’a dönüş yaptı.

Grupta son iki maçına çıkacak olan Çankırı Belediyespor da durulmayan sular takımda ayrılığı da beraberinde getirdi ve Eylül ayı başında Denizlispor’dan transfer edilen ve 31 Mayıs 2010 tarihinde sözleşmesi bitmesine karşın, ikinci periyodun son iki maç öncesi defansın önemli ismi 1983 doğumlu Özgür Atılgan, dün takım arkadaşlarıyla vedalaşarak Çankırı'dan ayrıldı ve Denizli'ye döndü.

Özgür Atılgan, Çankırı Belediyespor’un ligde toplam 12 karşılaşmada takımında yer alırken, Akçaabat Sebatspor karşısında 2-0 galip geldiğimiz maçın 18. dakikasında ilk golümüzü atmıştı. 

Haber servisimizin elde ettiği bilgilere göre, takımdan ayrılan Özgür'ün giderken yine takımın başarılı isimlerinden Erol ile bazı tatsızlıklar yaşadığı da öğrenildi. 

CELAL KAMAN'IN YENİ ÜNVANI: BELEDİYESPOR FUTBOLCULARI SÖZCÜSÜ!
Bu arada Özgür Atılgan'ın takımdan ayrılması ile ilgili olarak 20 Aralık 2009 Pazar günü ulusal basında spor sitelerine düşen haberi gördüğümüzde şaşkınlıktan küçük dilimizi yutar hale geldik!

Neden mi? Pazar günü ajansspor.com sitesine düşen haberin son bölümü aynen şöyle:

"Özgür'ün takımdan ayrılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Belediyesi Başkan Vekili Celal Kaman, ''İstifa eden bir yönetimin takımın yemek ihtiyaçlarıyla bile ilgilenmediği bir ortamda, olağanüstü kongreye birkaç gün kala böyle bir tasarrufta bulunması etik değildir, bilakis düşündürücüdür'' dedi.

Öte yandan Kaman, profesyonel liglerdeki tek bayan kulüp başkanı Sevda Karaali Şireci'nin istifa etmesiyle çok zor günler geçiren Belediyespor'da futbolcuların, Özgür'ün bonservisini alarak takımdan ayrılmasına tepkili olduğunu söyledi.

Kaman, Çankırı Belediyesporlu futbolcuların Özgür'ün gidişi ile ilgili şunları aktardığını belirtti:
''Biz burada çok zor şartlarda 24 kişi kader birliği yaptık, bize verilen sözlerin hiçbiri yerine getirilmedi, bayrama bile beş parasız girdik, yemek bulamadığımız günler oldu, bugüne kadar kulübe zarar vermemek için hep sustuk. Ancak yönetim istifa edip gidince karşımızda kimseyi muhatap bulamadık. Arkadaşlarla toplandık ve haklarımızı korumak ve kendimizi teminat altına almak için federasyona başvurduk, fakat tüm futbolcularla birlikte bu takım ve bu şehir için terimizin son damlasına kadar mücadele etme kararı aldık, bize inanan taraftarlarımızı yüzüstü bırakmayacağımıza dair namus sözü verdik. Ancak Özgür arkadaşımızın hastalığını bahane ederek izin alıp Şireci ile görüştüğü, alacaklarını tahsil ederek takımla ilişkisini kestiğini öğrendik. Özgür Atılgan buradaki arkadaşlarına ve Çankırı'ya ihanet etti. Kendisine hakkımızı helal etmiyoruz.''

19 Aralık günü kendisiyle beraber olduğumuz Celal Kaman'ın, Özgür Atılgan'ın takımdan ayrılışıyla ilgili herhangi bir bilgisi yoktu. Bunun dışında haberde yer alan "Çankırı Belediye Başkan Vekili Celal Kaman" (!) ibaresi ise bir hayli düşündürücü!

19 Aralık 2009 tarihinde Celal Kaman Belediye Başkan Vekili değil! Bunun ötesinde habere baktığımızda Celal Kaman, kendisini Çankırı Belediyespor kulübünde futbol oynayan futbolcuların "sözcüsü" ilan etmiş!

Açıklamayı verdiği tarihte olmayan bir Belediye Başkan Vekilliği ünvanı üzerine bir de "Belediyespor futbolcuları sözcüsü" (!)

Yeni "ünvanının" sayın Celal Kaman'a hayırlı olmasını dilerken, sıradaki ünvanını da merak etmediğimizi söylersek yalan olur! Ne dersiniz sayın Kaman; Sırada hangi ünvana adaylık söz konusu?
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler