Çankırı Belediyesporda tuhaf bir kongre tarihi!

Çankırı Belediyespor'da tuhaf bir kongre tarihi!

Çankırı Belediyespor’la ilgili tartışmaların nerede son bulacağını bilmesek de,

Celal Kaman başkanlığında sergilenen icraatler ve alınan kararlarla kulübün hangi amaçlar doğrultusunda kullanıldığının yanıtlarını yaptığımız araştırmalarla ortaya sermeye devam ediyoruz!

Sözcü18.com haber merkezi, Celal Kaman başkanlığındaki Çankırı Belediyespor Kulüp yönetiminin 29 Mart 2009’da yapılan yerel seçimler öncesi  toplanarak, kulübü kongreye götürme kararı alıyorlar! Toplantı günü 9 Mart 2009!

Hani vatandaşın sokaklarda afiş astığı, seçime giren adayların seçmen karşısında "ter akıttığı" o günlerde Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanlığı koltuğunda oturan Celal Kaman ve yönetimi kulübü "sessiz sedasız" kongreye götürüyorlar!

SEÇİM PAZAR,
KONGRE PAZARTESİ!
Ve alınan karara göre olağan kongre 30 Mart 2009 Pazartesi günü yapılacak. Yani, ola ki "kaybedilecek" bir seçimin hemen ertesi günü! Çoğunluk sağlanamazsa 6 Nisan 2009 günü kongre için toplanılacak.

Ve önceden tespit edilen 8 maddelik gündemden 7. madde; Yönetim ve Denetim Kurulu seçimi!

Her dernek kongre kararı alabilir! Çankırı Belediyespor yönetimi 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak seçimleri çok da garanti görmüyorlar ki, aldıkları kongre tarihi bir hayli düşündürücü:

30 Mart 2009 Pazartesi!

Yani, 29 Mart 2009 Pazar günü ülke genelinde yapılacak olan yerel seçimler sonrasında, Belediye Başkan adayı İrfan Dinç, seçimi “kaybedebilir” riski kulüp yönetimine böylesi bir kongre tarihi aldırıyor!

Ve 29 Mart Pazar akşamı sandıklardan İrfan Dinç yeniden başkan olarak çıkınca (!) Pazartesi günü kongre falan yok! Alınmış kongre kararı uygulanmıyor...

Hatta hatta 6 Nisan günü de kongre yapılmıyor!

Nasılsa Belediye Başkanlığı koltuğu kazanıldı! Kulüp cepte!

BU OLAY, BERABERİNDE ŞU SORUYU DA GÜNDEME TAŞIYOR!
Ya sahi, Ak Parti İl teşkilatı, Belediye Başkan aday adaylarından 1.500.- TL "kayıt" ücreti alıyordu ve Başkan Dinç de “parasızlığını” öne sürerek, adaylık müracaatını son günlere bırakmıştı!

1.500.- TL “adaylık müracaat parasını”  bir türlü denkleyemeyen İrfan Dinç, seçim masraflarını nereden ve nasıl karşıladı?

Var mı konuyla ilgili bilgisi, belgesi olan! Tabii bu arada Başkan Dinç’in de cevabı varsa, çok daha mutlu oluruz! Ne dersiniz Sayın Başkan; 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde yaptığınız seçim harcamalarını “hangi cepten” yaptınız! Açıklar mısınız?
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler