Çankırı "Çapsız Çankırılı bürokrat(lar)"dan temizlenmeli!

Göreve geldiği ilk günden bu yana ortaya koyduğu farklı ve de iyi niyetli performansını görmezden gelemeyeceğimiz Vali Vahdettin Özcan’ın geride bıraktığımız 9 aylık icraatlerini değerlendirme ihtiyacı hissediyorum.

Aslında bu ihtiyaç 18 Mart Pazar akşamı zuhur etti! ÇANDEF Kongresi'ni izleyip salondan ayrıldıktan sonra bulduğum sakin limanda e-mail kutumu açtığımda, Valilik Basın Bürosu’ndan gelen bülten + fotoğraf (!) karşısında "Bu ne yaaa!" dediğimi hatırlamakla birlikte yapacağım haberin de yaklaşık bir saat gecikmeyle servis edilebilmesi bahtsızlığını yaşıyordum…

Önce fotoğrafı görelim mi?!

cankiri-vali-burokrat-sozcu-resim-03.jpg

Yukarıdaki fotoğrafı Vali Özcan’ı takip eden bir gazeteci tarafından çekilmiş olsa ve de çalıştığı gazetenin yazıişleri masasına konulsa; altına neler yazılmaz ki!

Döktür döktürebildiğini!

Top artık Yazıişleri kadrosundadır ve de; evir yaz çevir yaz!

Ancak; Bu fotoğraf karesi Valilik Basın Bürosu çalışanı tarafından çekilir ve de Basın Müdiresi tarafından yapılan değerlendirme (!) sonrasında internet siteleri ve gazete temsilcilerine servis edilirse işte orada duracaksın!

Biz de durduk!

Ta ki yine aynı birimden (Valilik Basın Bürosu’ndan) ikinci bir "bülten" gelene kadar!

Hafta içerisinde Vali Özcan, İl İdare Şube Başkanları toplantısına “başkanlık” ediyor. Ve toplantı ile ilgili bültende "...İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar, Kurumlarında yenilenebilir enerji ile ilgili bir çalışma yapmayı düşündüklerini belirterek, kamuya ait benzinli araçların da LPG’ye dönüştürülmesi önerisinde bulundu. Karatatar, bu sayede ciddi bir tasarruf sağlanabileceğini dile getirirken ..." cümlesi yer alıyor!

Yine "ohaaaa" dedim... Hem de kaç kez?!

Cümleyi kaleme alana değil tabii ki!

Böylesi bir görüşü ortaya atan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Kemal Karatatar’a!

Çankırı’da uzunca bir dönem Sanayi İl Müdürü arandığı günler aklıma geldi nedense...

Meğerse elimizin altında böylesi bir değer varmış da ben dahil çok kimsenin haberi yokmuş!

Zat-ı muhterem; İşgal ettiği koltuğun hakkını verme yerine bakın ne cevherler yumurtluyormuş!

Lafı fazla uzatmayacağım ve derdimi tek cümle ile ifade edeceğim:

- Çankırı Valisi Vahdettin Özcan bu isimlerle mi Çankırı’ya hizmet vereceğini düşünüyor?

Emri altındaki Basın Müdiresi servis edeceği fotoğrafın nelere mal olacağını düşünemiyor! İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koltuğunda oturan zat-ı muhterem kel alaka işlerle uğraşıyor!!!

Bir ilavem daha var kötü örneğe: Sanayi İl Müdürü...

Zat-ı muhtereme daha ilk günden muhalif olduğumu cümle alem bilir... Mesai saatinde makamındaki bilgisayardan "Facebook'a girerek AK Parti üzerine methiyeler düzmeyi" (!) mesai zanneden, arta kalan zamanlarında da araba alım-satımı ile uğraşan malum şahsiyet!

Son günlerde masama düşen notlara baktığımda etrafına; "İki milletvekili ile aram çok iyi... Bana ona göre davranın" (!) mesajlarını hız kesmeden yayan, Vali Özcan’la aynı kareye düşebilme yönünde büyük gayret sarfeden zat-ı muhterem başarılı bir icraate daha imza atmış! Mesai gününde Ankara yoluna düşerek Bakan Yardımcılığı koltuğuna oturan Nurettin Akman’ı kutlamaya gitmiş!

Hemen "izin almıştır" denilmesin... Mesai saatinde böylesi bir icraat için kendisine izin veren makamı da tartışırım ama şimdi değil...

Evet... Çankırı Valisi Vahdettin Özcan göreve geldiği günden bu yana geçen süre içerisinde yaptıkları ortada. Yapacakları da...

Peki ya çevre!

12 Haziran seçimleri sonrası TBMM’ye giden milletvekili İdris Şahin’in Çankırı değerlendirmelerinden çıkardığım sonuçla attığım manşeti dün gibi hatırlıyorum: Sil baştan!

Mevcut bürokrasi Çankırı’nın en önemli baş ağrısı!

Daha önce de benzer bir tespitte bulunmuş ve "Çankırı’da Çankırılı eğitimci görev yapmamalı" demiştim...

Her geçen gün "Çankırı" nüfus kağıdına sahip memur – bürokrat – gazeteci kimlikleri kendi alanlarında çuvallamaya hız kesmeden devam ediyorlar.

Ortaya çıkan olumsuz Çankırı fotoğrafı şahsımı fazlasıyla üzüyor ve de yaralıyor... Akabinde bana "düşman" kazandırıyor!

Bunları bile bile "gerçeği" dile getirmekten geri kalmıyorum...

Vali Özcan’ın şahsıma verdiği ilk ropörtajda "Bize ayak uyduramayanlar gider" cümlesini bugün için değerlendirdiğimde; Yukarıda işaret ettiğim bürokratlar sizin tabirinizle ‘ayak uyduranlar’ sınıfındaysa!

Yandı gülüm keten helva!

x x x

Sözcü18 Haber Merkezi, her zaman yaptığını geride bıraktığımız hafta bir kez daha yerine getirdi!

Yazı işlerimizden çıkan iki haber Çankırı’da gündem yarattı. İlk haberimiz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten’in açıklamalarıydı. Haberin öncelikli muhatabı olan milletvekili Hüseyin Filiz hafta sonu soluğu Oda Başkanı Çelikten’le biraraya gelmekte buldu!

İkinci haberimiz MHP İl Kongresi'nde Ordu eski milletvekili Cemal Enginyurt’un yaptığı konuşmada "...Dünün sümüklü AKP’lileri şimdi müteahhit” (!) sözlerini gündeme taşımamızın ardından AK Partili iki milletvekilinin Yapraklı incelemelerinde konuyla ilgili basına yaptığı açıklamalar…

Sözcü18 kilometrelerce uzaktan Çankırı’nın gündemini dün olduğu gibi bugün de tayin ediyor... Etmeye de devam edecek...

Hedefimiz "Her Çankırılı Sözcü18 okumalı"...

Haftanız güzel, takibiniz daim olsun...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
16 Yorum