Çankırı herkesin...

Adayların inci gibi dizildiği şu günlerde Çankırı hareketlendi. Projesi olanlar, yapamadıklarını itiraf edenler. Özetle istavroz çıkaranlar. Yok beyler kazın ayağı öyle değil. Bu köşeyi takip edenler anımsarlar: Ne dedik kasabamızın alt yapısı yok, dedik. İki dönem görevde olan vatandaş üçüncü döneme talip ve alt yapının olmadığını itiraf ederek, üçüncü dönemde de görev talep ediyor.
 
Şimdi sormak gerek "‘’Hep muhalefet ediyorsunuz, zihniyetiniz belli"’’ diyenlere. Sorumuzu soralım: Kasabamızda alt yapı yokluğunu yazarken yanlış mı yazmışız? Hata mı etmişiz? Bir sorumuzda 3. döneme talip adaya var. İyi hoş, aday olman demokratik hakkın ama insana sorarlar; iki dönem aklın nerde idi diye, yeni mi aklına geldi alt yapının olmadığı?
 
Gene geçmiş yazılarda konu ettiğimiz kırsal kesimimdeki alt yapı ile ilgili kimsede tık yok. Ne siyasisinde ne 'Çankırı benden sorulur' diyenlerde. Hayır beyler Çankırı sadece sizlerden sorulmaz bütün Çankırılılar'dan sorulur. Bu iyi biline ve kulağınıza küpe ola……. Bu konuda da itiraflar geldi, şahsen ben de belgeledim. Yolsuzluk, kanalizasyon, alt yapı, sağlıksız su ve çevre kirlenme konularında…. Gidilemeyen yollar, bakımsız kırsal kesim ne yazarsanız yazın tık yok.
 
Fısıltı gazetesinde 'ne karışıyorsunuz, neden muhalefet ediyorsunuz?' dendi. Özellikle muhalefet değil gerçeklerden rahatsız olundu. Tanıyanlara şikayet edildi, hatta tehditvari 'sesini kessin, elini Çankırı'nın üzerinden çeksin' dendi……. Siyasisi, bürokratı kem küm, sus pus oldular.
 
Sorunları dile getirenlere cephe alacaklarına mertçe 'arkadaş eksiğimiz bu, yaptıklarımız şu' diyemediler. Bundan sonra derler mi? Haşa sadece yaptıklarını allandırıp, pullandırıp anlatacaklar. Yapmadıklarını, yapamadıklarını es geçecekler. Çünkü önümüzde seçim var. Halkımızda makyaja kanacak mı bilemem. Gider gene yüzde 80'’lere varan destekle  geri kalmışlığa, hizmetten mahrum olmaya imza atarlar mı dersiniz, o’ da onların takdiri, saygı duymak gerekir.
 
Yerel yönetimde görev alacak adayların özgeçmişlerine  bakıldığında pek öyle çarıklı kasaba politikacısı gözükmüyor. Bu Çankırı için çok iyi bir gelişme. Meydanın boş olmadığı anlaşılıyor.
 
Gelelim bizleri 'yazılarınızla destekleyin' diyenlere. Beyler kusura bakmayın İngilizlerin bir sözü vardır: ‘’Good morning after supper’’ veya ‘’'Bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü'’’ örneğinde olduğu gibi.
 
Özetle kişiler değil kişilerin projeleri ve yapabilecek kapasitede olmaları bizleri ilgilendiriyor.
 
Hepsine başarılar diliyorum.

Bu yazı toplam 981 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.