Çankırı sıcak asfaltla tanışacak

Çankırı sıcak asfaltla tanışacak

Bayındırlık İskan Bakanı Mustafa Demir’in son Çankırı incelemelerini

tamamlanmasının ardından yaşanan süreçle birlikte Çankırı, önümüzdeki günlerde tarihinde ilk kez sıcak asfaltla tanışacak.

Ankara girişindeki Yaran kapısından itibaren başlayacak sıcak asfalt çalışmaları, Çankırı çıkışında TOBB binası önünde son bulacak.

Konuyla ilgili olarak Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre yaklaşık 13 km’lik sıcak asfalt ihalesi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Müteahhit firmanın havaların düzelmesi ile birlikte çalışmalara başlayacağı öğrenildi. Yine elde ettiğimiz bilgilere göre sıcak asfalt yapılacak olan güzergahta Çankırı Belediyesinin, bazı altyapı çalışmaları yapması gerekiyor.

Yapılacak çalışmalar arasında Jandarma bölgesinden başlayarak Süt Fabrikasına kadar olan bölgeyi yaklaşık 2 km’lik bölgede, belediyeye ait su dağıtım şebekesinin yolun sol tarafına alınacağı öğrenildi. Bu çalışmaların başlaması için de, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in yaklaşık 1 trilyon liralık kaynak arayışına girdiği ve bu çerçevede Brezilya seyahati öncesi gerçekleştirilen TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in ziyaretinde, Başkan Dinç’in bu konuda destek aradığı öğrenildi.

Belediye Başkanı Dinç’in bu konudaki çalışmalarının nasıl sonuçlanacağı bilinmez ama, yukarıda da belirttiğimiz gibi Çankırı, tarihinde ilk kez “sıcak asfaltla” önümüzdeki günlerde tanışacak ve şehrin içerisindeki önemli bir güzergahta trafik akışı çok daha güvenli ve prestijli bir görünüm elde edecek.

ANKARA – ÇANKIRI KARAYOLU DA SICAK ASFALT OLUYOR!
Öte yandan Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, ilk aşamada Ankara’dan Tüney’e kadar olan bölümün sıcak asfalt ihale süreci geçtiğimiz günlerde tamamlandı. İşi yapacak olan müteahhit firmanın inşaat sezonunun başlaması ile birlikte çalışmalarına başlayacağı da edinilen bilgiler arasında.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler