ÇANOBDER 2011 yılı sezonunu kapattı

Artık iklim olarak kış mevsiminin kendisini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde birincisini 2010 yılı aralık ayında gerçekleştirdiğimiz Çanobder balık mevsiminin kapanış etkinliği için buluşma yerimiz yine Çankırı tren garı oldu. Çiseleyen yağmur altında beklememize rağmen etkinlik katılımı için toplanmaya başlayan arkadaşlarımızın hepsinin yüzlerinde tatlı bir tebessüm vardı. Kısa bir merhabalaşma faslından sonra ince fakat dozunda espriler dudaklardan dökülüyordu, tabii ki arkasından da kocaman bir kahkaha patlıyordu. Çanobder’in kuruluşundan bu tarafa henüz 1,5 yıl geçmesine rağmen yapılan 11 kadar olta balıkçılığı etkinliğinde birbirleri ile kaynaşma ve paylaşma fırsatı bulmalarından dolayı artık üyelerimiz birbirlerini daha iyi tanıyor ve yakın hissediyorlardı. Bu ise derneğin amacı doğrultusunda Çankırı’daki amatör oltacıları bir araya getirmek adına görülmeye değer bir durumdu.

Ağaç dallarında tutunamayan yapraklar toprağı sanki koruyacakmış gibi yerde bir tabaka oluşturmuşlar, düşen yapraklardan ötürü ağaçların arasından görünen gölün manzarası daha da büyüleyici bir hal almıştı. Yağan her yağmur tanesinin göl üzerinde bıraktığı minik izler kaybolurken bir yenisi hemen yakınına düşüyor ve bu seremoni uzayıp gidiyordu.

Aslında bölgemizdeki bazı tatlı su balıklarının avcılığı kanunen devam etmektedir. Hava şartlarından dolayı su havzalarına ulaşmamız kolay olmadığı ve suların yağışların etkisi ile çok bulanık olmasından, geçtiğimiz sene birincisini yaptığımız ve ileride geleneksel olarak yapmayı planladığımız bu etkinlikte amacımız dernek üyelerimiz ve üye olmayı düşünen dostlarımız ile kaynaşıp dostça vakit geçirmekten başka bir şey değildi. Nitekim aramıza yeni katılan arkadaşlarımızı tanıma eski arkadaşlarımız ile de dostluklarımızı pekiştirmek adına hafta sonunu böyle bir etkinlikle geçirmenin keyfi bütün katılımcı arkadaşlarımızın yüzlerine yansımasının yanı sıra ifadelerinden de net olarak anlaşılıyordu.

Göl kenarındaki binanın balkon sundurması altında yanan semaver başında Selim Bey’in hazırladığı nefis çaylarımızı yudumlarken kendisine de büyük Murat’ın bugün geç geleceği için çaylarımızı gecikmeli içtiğimiz konusunda takılmadan edemiyorduk. Çaylar içilirken bir kısım üyelerimiz birbirleri ile bu sezon yaptıkları avları paylaşırken bazı üyelerimiz ise yağan hafif yağmur altında kısa bir parkurda trekking yaparak bölgede dolaşma imkanı buldular.

Gerek işlerinden dolayı, gerekse pazar günü öğle vaktine kadar mesaide olan arkadaşlarımızın da bizlere katılması ile birlikte mangalların üzerindeki balığın enfes kokusu etrafa yayılmaya başlamıştı. Bol muhabbet ve neşe içerisinde yapılan balık ziyafetinin konusu bu tip etkinliklerin daha sık yapılması ve 2012 yılında etkinlik sayısının artırılması konusunda üyelerimizin istekleri olmuştu. Bu istekler yönetim kurulumuz olarak bizlere aslında ağır bir sorumluluk yüklerken, itiraf etmeliyiz ki memnun da etmişti. Demek ki doğru yoldaydık. Çankırı’da amatör olta balıkçıları olarak değişime seyirci kalmayıp bizzat içinde olmak için gönül birliği yaptığımız arkadaşlarımızın bu istek ve arzuları bizleri cesaretlendirerek ilerisi için daha somut ve cesur adımlar atmamız için adeta yol gösterici nitelikteydi.

Yenilen yemeğin arkasından yapılan sohbet, başkan yardımcımız Ali Osman Bey’in teşekkür konuşması ve havanın kararması ile ayrılık vaktinin yaklaştığını haber veriyordu. Güzel geçirilen günün ardından paylaşılanlar, dostluklar, av anılarımız hafızamızdaki yerini silinmemek üzere alırken Nisan 2012 ayında balık sezonunun açılışında buluşmak üzere vedalaşarak ayrılıyoruz.

Bu sayfa aracılığı ile Çanobder 2011 yılı balık sezonu kapanışı etkinliğine, etkin olarak katılan üyelerimize ve dostlarımıza teşekkür ederiz. Serin havada bizleri hiç çaysız bırakmayan Selim Bey’e, mangal keyfi ile eşsiz damak tadı bırakan Ali Osman Bey ve mangal ekibine, balık tedariki ile ilgilenen Sn. Ahmet Hocamıza ve isimlerini sayamadığım gerek hazırlık aşamasında gerekse mideye götürme konusunda yardımlarını esirgemeyen üye ve dostlarımıza teşekkür ederiz.

Bütün dostlarımızın, kazasız belasız olmak üzere oltaları dolu, bahtları açık olsun.

 Rasgele…

Bu yazı toplam 674 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.