Celal Kaman: Çamur atmakla bir yere varılmaz!

Celal Kaman: Çamur atmakla bir yere varılmaz!

Sevda Karaali Şireci’nin Salı günü akşamı düzenlediği basın toplantısında yaptığı “Kulüp Başkanlığından ayrılıyorum. Kongre tarihi 9 Aralık” açıklamasının ardından Çankırı kamuoyunda ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Dün akşam Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte teknik kadro ve futbolcuların kaldığı tesisleri ziyaret eden Celal Kaman, spor kamuoyunca “potansiyel başkan” olarak görülmekte.

Kendisiyle görüştüğümüz Kaman “Ben spor aşığı birisiyim. Bu kulübe hizmet etme şansı buldum ve yıllarca elimden geldiğince hizmet etmeye çalıştım. Benim bugün için kulübe başkan olma gibi bir düşüncem kesinlikle yok” dedi.

Çankırı Belediyespor’un son 4 aydır yönetimi ve bugün geldiği noktayı değerlendiren Celal Kaman şunları söyledi:

“Sevda hanım kulüp başkanlığını bıraktığını söylüyor. Kulüp başkanlığı böyle mi bırakılır! Kongre tarihi açıklıyor! Kulübü devralırken yıllarca üyelik yapmış insanlar silindi. Yeni üyelerin tamamı Sevda hanımın yazdığı isimler. Bu kongre nasıl gerçekleşecek doğrusu merak ediyorum! Bunun yanı sıra, kulüp başkanlığı ‘ben bırakıyorum’ demekle olmaz! Kongrede yönetimin hesapları ibra edilir, başkanlık öyle bırakılır. Şu durumda öyle bir ibra da ortada yok!

Pazar günü takımın maçı var. Takımı o maça kim, hangi yetkiyle çıkaracak? Ben de başkanlığı bıraktım ama bunu ‘aylar öncesinden’ bildirdim ve görevi ‘ben’ bıraktım! Yönetimim görevinin başındaydı!

ÇAMUR ATMAKLA BİR YERE VARILMAZ!
Sevda hanım, yaptığı basın toplantısında ‘İddia gelirlerimizi birileri engelledi’ diyor! Ama kimin engellediğini söylemiyor. Siz Spor Toto Teşkilat Müdürünün makamına çıkarak elinizdeki dosyaları masanın üzerine fırlatırsanız, başkanlığını yürüttüğünüz kulübü de o kulübün taraftarını da zor durumda bırakırsınız! Şayet varsa bir bildiğiniz, çıkın o isimleri tek tek açıklayın! Ben tek bir Çankırılı’nın dahi böyle bir davranış sergileyeceğini düşünmüyorum. Çamur atmakla bir yere varılmaz.

KULÜBÜN KAÇ LİRA BORCUNU ÖDEMİŞ?
Sevda Hanım, basın toplantısında diyor ki ‘Benim dönemimde kulübün borcu yok'. Kendisinin kulübü devralırken verilen‘borç listesinden’ 4 ay içinde hangi borçları ödediğini açıklamasını istiyorum. Bununla birlikte takımdaki futbolculara şahsi kredi kullandırma talebinin de nereden kaynaklandığını doğrusu merak ediyorum!

Bu sabah (Perşembe) takımdaki teknik kadro ve futbolcuların önüne konulacak kahvaltı yoktu! Kendisinin bundan haberi var mıdır yok mudur bilemem ama durum bu! Belediye Başkanımız olaya müdahale etmese, ortada hiç de hoş olmayan durumlar olacak!

Sevda hanım diyor ki, ‘Bayrağı göndere çektim’! Takım lig sıralamasında 7’inci sırada. Yedinci sırada olan bir takım bayrağı göndere çekemez! Kulüp Başkanlığım dönemimde bu takım sürekli kafaya oynadı. Yerimiz hiç 7’ncilik olmadı.

BENİM BAŞKAN OLMAM MÜMKÜN DEĞİL!
Kamuoyunda şahsımla ilgili bir beklentinin olduğunu biliyorum. Ancak ben bu görevi uzunca bir süre yerine getirdim. Kendime göre kişisel nedenlerim var. O yüzden Kulüp Başkanlığı görevinde bulunmam mümkün değil. Ancak dün de söyledim bugün tekrar ediyorum; Celal Kaman olarak bugün ve yarın Çankırı Belediyespor’un daima yanındayım. Bilgimle, tecrübemle, her türlü imkanımla benden bir talepte bulunulursa yerine getirmenin gayretinde olacağımı defalarca tekrar ettim. Yine de aynı yerdeyim. Ben Çankırı’ya gönül vermiş bir insanım. Ancak benim bu yaklaşımım geçtiğimiz 4 ay içinde sürekli olarak yanlış anlaşıldı! Antrenmanlara gittim, maçlara gittim. Ama arkasından neler söylenmedi. Çirkin yaklaşımların içerisine girildi. Bunlar hoş şeyler değildi. Celal Kaman olarak bunların hiç birisini hak ettiğimi düşünmüyorum.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler