Celal Kaman delegelikten silinmemiş!

Celal Kaman delegelikten silinmemiş!

Dün akşam yapılması gereken Çankırı Belediyespor kongresinde çoğunluk sağlanamadığından kongre

ileri bir tarihe ertelendi. Güne damgasını vuran olay ise kongre ertelenmesinden daha çok kulüp eski başkanı Celal Kaman'ın "delege listesinde" rastlanmayan ismi oldu!

Salonda kongreye katılacak 56 delegenin bulunduğu listede kulüp eski başkanı Celal Kaman'ın isminin olmadığı öne sürüldü ve konuyla ilgili Celal Kaman'ın dava açacağı bilgisi ulaştı. Gelişen bu olay üzerine kulüp yönetiminden aldığımız bilgiye göre Celal Kaman'ın delege listesinde 2'inci sırada yer aldığını öğrendik.  Meydana gelen yanlışlığın kongre delege listesinin hazırlanması aşamasında "Abdullah Çakır" isimli delegenin iki kez yer almasından kaynaklandığı öğrenildi. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Hakan Şireci "Böyle bir durumun olması söz konusu olamaz. Delege listesini bilgisayardan kopyalayan arkadaşımız aynı ismi iki kez yazmış. Celal Kaman delege listesinde Belediye Başkanı İrfan Dinç'ten sonra 2. sırada yer almakta. Basit bir hatanın bu derece büyütülmesi bizleri de üzdü" şeklinde konuştu.

KONGRE İLERİ BİR TARİHTE YAPILACAK
Kongrenin yapılacağı Uzay Düğün Salonuna saat 16.00’da Celal Kaman ve 5 kişi ile birlikte geldi. Salona gelen 6 kişinin dışında kulüp yönetiminden Emirali Can’la birlikte iki delege daha salonda bulunuyordu.

Toplamda 9 delegenin bulunduğu kongrede, yeterli çoğunluğun sağlanamadığı görüldüğünden Yönetim Kurulu adına kısa bir açıklama yapan Emirali Can “Görülüyor ki gerekli çoğunluk sağlanmış değil. Yasalar gereği ikinci kongre tarihi en kısa sürede tespit edilerek kulübün mevcut 56 delegesine bildirilecek. Yasa 60 güne kadar ikinci toplantının yapılmasını emrediyor. Bu çerçevede gerekli hazırlıkları tamamlayarak kulübü kongreye götürülecek” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler