Cenazeye gidiyorum dedi ve hala dönmedi!

"Cenazeye gidiyorum" dedi ve hala dönmedi!

Çalıştığı Çankırı Devlet Hastanesi Dahiliye servisindeki gece nöbeti bitiminden ayrıldığı

26 Mart Cuma sabahı evine gelerek, eşine “Ben cenazeye gidiyorum” diye evden ayrılan ve o günden beri kendisinden haber alınamayan Ahmet Cengiz, başta Çankırı olmak üzere tüm yurtta aranıyor.

Sözcü18.com haber merkezine kayıp kardeşi ile ilgili bilgiler veren Erdem Cengiz “1975 doğumlu kardeşimden 10 gündür haber alamıyoruz. Çalıştığı kurumdaki görevini tamamlayarak eve gelen kardeşim, eşine ‘ben cenazeye gidiyorum’ demiş ve evden ayrılmış. Cuma günü eve gelmeyince ‘herhalde cenaze evinde kaldı’ düşüncesiyle herhangi bir arayışa girmeyen eşi, Ahmet’in ertesi günü de eve gelmediğini görünce anneme haber vermiş. Gelişmelerden benim Pazar günü haberim oldu. O da hastane yönetiminin ‘Kardeşin Ahmet işe gelmedi! Rapor tutuyoruz’ diyerek arandığımda kaybolma olayından haberdar oldum. Pazartesi günü de yani 29 Mart tarihinde de polise giderek durumu bildirdik” dedi.

Edinilen bilgilere göre üzerinde iki adet gsm numarası bulunan Ahmet Cengiz’in, ikinci numarayı kaybolmadan birkaç gün önce aldığı öğrenildi. Son bilgi de Ahmet Cengiz’in maaşını aldığı bankanın Ankara şubesinden oldukça düşük bir miktarda kredi kartıyla para çektiği bilgisi mevcut.

26 Mart 2010 Cuma gününden bu yana kendisinden haber alınamayan "kayıp" Ahmet Cengiz’le ilgili bilgi sahibi olanların, abisi Erdem Cengiz’i 0545.210 23 70 no’lu telefondan arayabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler