Çerkeşli Abdullah, yangın havuzunda  boğuldu

Çerkeşli Abdullah, yangın havuzunda boğuldu

Karabük merkeze bağlı Çukurca Köyü'nde, 13 yaşındaki Abdullah Çor, orman

yangınlarında kullanılmak için oluşturulan yangın havuzunda boğuldu. Yücel Çor oğlunun cesedini görünce sinir krizi geçirdi.

Yücel ve Nazlı Çor çiftinin 3 çocuklarından en büyüğü olan Abdullah Çor Çerkeş ilçesi Merkez Camiinde kılınan Cuma namazından sonra Çerkeş’e bağlı Çalcıören köyünde toprağa verildi. Abdullah’ın 7A sınıfında boş kalan sırasında da fotoğrafı çiçeklerle süslendi

TALİHSİZ OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ
Talihsiz olay dün öğle saatlerinde, Karabük merkeze bağlı Çukurca Köyü Cildikısık Mahallesindeki, Orman İşletme Müdürlüğünün yangın söndürme helikopterinin su alması için oluşturduğu yangın havuzunda meydana geldi. Karabük Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencisi 5 arkadaş, Karabük'e 10 kilometre uzaklıktaki Çukurca Köyü yakınındaki havuza geldi. Çevresi tel örgüyle çevrili olan havuza girmek isteyen çocuklar tellerin üzerinden atladı. 2.5 metre derinliğindeki havuza ilk giren Abdullah Çor'un çırpındığını gören arkadaşları koşarak çevredekilerden yardım istedi.

Havuzdaki çocuğun boğulduğunu gören köylüler, Karabük Sivil Savunma ve Karabük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne haber verdi. Sivil Savunma ve itfaiye ekipleri havuzdan Abdullah Çor'un cesedini çıkardı. Olay yerine gelen Karabük Hali'nde esnaflık yapan Yücel Çor oğlunun cesediyle karşılaşınca sinir krizi geçirdi.

Karabük Orman İşletme Müdürü Ahmet Ünver, havuzun etrafında gerekli tüm Emniyet tedbirlerinin alındığını, uyarı tabelalarının asılı olduğunu ve çocukların havuzun etrafındaki tellerin üzerinden atlayarak içeri girdiğini belirtti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler