CHPde beklenen istifa!

CHP'de beklenen istifa!

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek istifa etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti.

Şimşek, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, Haziran ayında görevi devraldığını belirterek, 6,5 aylık bir yolculuğa veda ettiğini kaydetti.

Bu dönem içinde partililerle çok güzel bir çalışma yürüttüklerini, güzel mitingler yaptıklarını anlatan Şimşek, emeği geçen örgütüne teşekkür ettiğini dile getirdi.

İl başkanlığı olarak 6,5 aylık süreç içinde teknolojiyi kullandıklarını ifade eden Şimşek, şunları kaydetti:

''Bu süreç içinde 15 bin arkadaş partimize katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin gerçek yüzünü halkımızla paylaştık. İGDAŞ'ın satışını yargıya taşıdık. Şehir hatlarını usulsüz bir şekilde bir şirkete peşkeş çektiler. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerinin, AK Parti kültür günleri olduğunu, yandaşlarını zengin etme projesi olduğunu anlattık. Yolsuzluklar devam ediyor. AK Partililer zenginleşti.''

AK Parti döneminde bir lale devri yaşandığını savunan Şimşek, ''Halk yoksul, AK Partililer ise lale devrinde. Öğrenciler cop, üniversiteler YÖK, iş adamları maliye, işçiler ise biber gazıyla susturuluyor'' dedi.

Berhan Şimşek, bugün itibarıyla görevinden istifa ettiğini açıklayarak, şöyle konuştu:

''Aylar önce bir toplantıda öneride bulundum. 1978'den beri partinin üyesiyim. Birçok seçim çalışmasına katıldım. İl başkanları seçime az bir zaman varken milletvekili olmak için istifa ediyordu. Partinin başında kimse kalmıyor. '5-6 ay önce istifa etsin ve yeni heyecanlar yaratılsın' demiştim. Bu öneriyi il başkanı kimliğimle aylar önce söylemiştim. Kabul gördü. Genel başkanımız, 'Haziran ayına kadar görevinde kal' dedi. Ancak ben, milletvekili adayı olmak istediğim için istifa ediyorum. Onun izniyle 6,5 aydır üyesi olmaktan hep şeref duyduğum partideki bu görevimden istifa ediyorum.''

Milletvekili adaylığı için görevinden istifa eden CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, ''Bu istifa, herhangi bir kırgınlığın, dargınlığın değil, CHP'nin, halkın iktidarına yolculuğunun İstanbul'daki adımı olacaktır'' dedi.

Şimşek, partisinin İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, son günlerde ''il yönetimden bazı kişilerin istifa ettiği ve yönetimin düştüğü konusunda dedikoduların yayıldığını'' kaydetti

Bu süreçte ''işinin iş üretmek dışında kuyu kazmak olanlar olduğunu'' ifade eden Şimşek, şöyle konuştu:

''Dün (İl düştü Berhan Şimşek şokta) dediler. İşte dün dedikleri arkadaşlarımızın hepsi burada oturuyor. Basın görevlisi olmak dedikodu yapmak değildir arkadaşlar. (İl düştü şokta), öyle bir şey yok. Ben arkadaşlarımla yan yana olmaktan her zaman onur duydum. Arkadaşlarımın birçoğu milletvekili adayı olmayı düşünüyor. Bazı arkadaşlarımız istifa etmedi, ilde kalmayı düşünüyor. Yeni bir yapılanma, yeni bir heyecan, yeni bir arkadaşımız gelecek. Biz de CHP içinde katkılarımızı sunmaya devam edeceğiz.''

İstifa etmeden önce herkesle görüştüğünü anlatan Şimşek, ''Bir gerçeği paylaşmakta fayda görüyorum. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile 3 gün üst üste konuştum ve benim kalmamı istedi. Son güne kadar bana 'Bunu düşünüyor musun?' diye sordu. Ancak ben milletvekili adayı olmayı düşünüyorum'' dedi.

Şimşek, il başkanlığı görevinden ayrıldığını, ancak CHP'nin emrinde olduğunu kaydederek, ''Bu istifa, herhangi bir kırgınlığın, dargınlığın değil, CHP'nin, halkın iktidarına yolculuğunun İstanbul'daki adımı olacaktır. Ben şimdiden hangi arkadaşımız görevlendirilecekse başarılar diliyorum'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler