Deniz Akkaya’ya 5 ayrı suçtan soruşturma

Deniz Akkaya’ya 5 ayrı suçtan soruşturma

Son dönemde AHBAP Derneği kurucusu sanatçı Haluk Levent'e yönelik iddialarıyla gündem olan Deniz Akkaya hakkında 5 ayrı suçtan soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremler sonrası kurucusu olduğu AHBAP Derneği ile yardım ulaştıran Haluk Levent'e yönelik iddialarıyla gündem olan Deniz Akkaya'ya kötü haber.

SnobMagazin'de yer alan habere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şikayet üzerine Deniz Akkaya hakkında Kamu Kurum ve Kuruluşlarını tahkir ve aşağılama, yanıltıcı bilgiyi alenen yayma, tehdit, hakaret ve iftira suçlarından soruşturma açtı.

13 YILLA YARGILANACAK

Savcılıkça yürütülen bu soruşturma sonucunda ünlü mankenin, ifadesinin alınması için ilgili kolluk kuvvetlerine müzekkere yazıldı. Savcılığın dava açması durumunda Akkaya, 5 ayrı suçtan toplam 13 yılla yargılanacak.

NE OLMUŞTU?

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk gününden itibaren afet bölgesine yönelik yardım organizasyonları ve bağış kampanyaları düzenleyen Ahbap Derneği ve kurucusu müzisyen Haluk Levent, hedef gösterilmişti.

Son olarak manken Deniz Akkaya Haluk Levent'i hedef almış ve para aklamaktan yargılanan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz ile Levent'in fotoğraflarını paylaşarak, "İki ay önce dolandırdığın insanlar yayına çıkmayı bekliyor" demişti.

Haluk Levent, yoğun olarak hedef gösterilmesinin ardından Twitter hesabını kapatma kararı almıştı. Ancak kısa bir süre sonra bu kararından vazgeçmişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler