Devlerin buluşması bugün gerçekleşiyor!

"Devlerin buluşması" bugün gerçekleşiyor!

Çankırı Belediyespor'la ilgili süren belirsizliği büyük çapta ortadan kaldıracak olan

"Devlerin buluşması" düzeyindeki görüşme bugün Çankırı'da gerçekleşiyor.

Sevda Karaali Şireci'nin "kulüp başkanlığını bırakıyorum" açıklamasından sonra Belediye Başkanı İrfan Dinç'in de yurt dışı seyahatleri nedeniyle gerçekleşmeyen ve Ak Partili Belediye Meclis Üyelerinin de katılımı ile bugün yapılacak.

Kulüp Başkanlığı görevini bırakan Sevda Karaali Şireci'nin yaklaşık 4 aylık süre ile ilgili olarak genel ve mali bilgileri aktaracağı toplantıdan nasıl bir sonuç çıkacağı merak konusu. Bugün gerçekleştirilecek toplantının 24 Aralık Perşembe günü yapılacak olan "kongreye" de büyük oranda ışık tutacağı gün gibi aşikar.

Kulislerde sızan bilgilere göre Başkan İrfan Dinç'in Çankırı Belediyespor'un "olabildiğince belediye yönetiminden" uzak bir "yönetim" ile idare edilmesinden yana tavır aldığı ancak düşüncelerinin "belediye meclis üyeleri"nce de desteklenmesi gerektiğinden, Sevda Karaali Şireci'nin ortaya koyduğu "gölge sıkıntıların" aşılmasına yönelik bir strateji içerisinde "çözüm arayışlarına" gireceği dile getirilmekte.

CELAL KAMAN: ADAY DEĞİLİM
Öte yandan 24 Aralık Perşembe günü yapılacak kongre öncesi Celal Kaman "Yapılacak olan kongrede başkan adayı değilim" derken, Sevda Karaali Şireci'nin de "Böylesi bir durumda benim daha fazla faydalı olmam söz konusu olamaz" düşüncesinden yola çıkarak "görevi bırakması" Çankırı Belediyespor'un geleceği ile ilgili olarak "belirsizliğin" tüm hızıyla sürmesi karşısında "nasıl bir formül" bulunacağı gerçekten merak konusu.

Öte yandan Celal Kaman'ın ısrarla "ben aday değilim" şeklindeki açıklamaları ile birlikte Sevda Karaali Şireci yönetiminin icraatleri konusundaki "muhalefeti"ni de kamuoyunun anlamakta zorlandığı gözleniyor. Kamuoyunda yaratılmaya çalışılan bir diğer tema ise Çankırı Belediyespor'un içinde bulunduğu sıkıntıların kurtarıcısı pozisyonuna Celal Kaman'ın taşınması! Ortada bir sorun var ve sorunu çözen de Celal Kaman!

Bu durum karşısında insanın ister istemez aklına rahmetli Barış Manço'nun o ölümsüz eseri geliyor: Sen neymişsin be abi!

Bütün bu değerlendirmeler ışığında Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Sevda Karaali Şireci'nin yapacağı toplantının ortaya koyacağı sonuçlar Çankırı Belediyespor'un geleceğini önemli ölçüde şekillendirecek. Bekleyelim ve görelim...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler