Dolunay haftası...

Bu hafta gündemde astrolojik açıdan önemli bazı planet geçişleri ve de Kova burcunda bir Dolunay var. 22 Temmuz’da Güneş Aslan burcuna ve yine aynı gün Venüs de Başak burcuna geçiş yapacak.

Haftaya 19 Temmuz Pazartesi günü, Ay Neptün olumlu açısıyla başlıyoruz. Öğle saatleri maneviyatın, ruhsallığın ve yaratıcılığın yüksek olduğu bir zaman dilimi. Meditasyonla, suda vakit geçirerek yahut yardımlaşarak değerlendirilebilir. Aynı gün gerçekleşecek olan Merkür Chiron sert açısı ise iletişim, seyahat ve ticaret konularında bazı pürüzlere ve sıkıntılara, anlaşmazlıklara sebebiyet verebilir. Pazartesi günü imza, sözleşme, alım satım için uygun bir gün değil. Sözlü iletişimde de yaralayıcı olmamakta fayda var.

20 Temmuz Salı günü Merkür Uranüs olumlu açısı ile ani kararlar alabiliriz, ani seyahatler gündeme gelebilir, aile, ev veya kardeşlerle alakalı sürpriz gelişmeler olabilir. Evlilik ve ilişkiler açısından da olumlu bir gün.

22 Temmuz Perşembe günü Güneş Aslan burcuna geçiş yapacak. Güneş Aslan döneminde daha dışa dönük, daha eğlence odaklı oluruz.

temmuz-sevgi-yigit-resim-07.jpeg

Özgüvenimiz artar, kendimizi, kimliğimizi daha kolay ortaya koyarız. Biraz daha kendimiz odaklı, kendimize dönük olabiliriz. Konserler, aktiviteler, dış görünüşümüz, altın, borsa vb. yatırımlarımız gündemimizde olur. Bu ay, biraz eğlence, biraz da yatırım zamanı.

Venüs de aynı gün Başak burcuna geçiş yapacak ve ikili ilişkilerimizi yeniden bir gözden geçirmemizi isteyecek. Geçtiğimiz haftalarda, Venüs Mars Etkileşimi ile belki hızlı başlayan ilişkilerde biraz frene basıp gözden geçirme, yeniden değerlendirme, mantıklı karar alma zamanı. Venüs Başak’ta biraz eleştirel, mükemmeliyetçi, detaycı ve analitik çalışır. Duygusallıktan ziyade fayda odaklıdır. Venüs 16 Ağustos’a kadar bu yerleşimde kalacak ve bu dönem hem sosyal hem ikili ilişkilerimizde biraz daha titizleneceğimiz, biraz daha mantıklı olacağımız ve daha hizmet odaklı bir dönem olacaktır.

dolunay-haftasi-sevgi-yigit-resim-07.jpeg

Haftanın en önemli gökyüzü olayı ise 24 Temmuz’da gerçekleşecek olan Kova Dolunayı. Yeniaylar başlangıç, Dolunaylar ise tamamlanma enerjisi taşır. Bir konunun tamamlanması, sonuca ulaşması, netlik kazanması olasıdır. Ay’ın ışığının en güçlü olduğu zamandır ve her şeyi görünür kılar. Bu sebeple dolunay zamanları, belki iç dünyamızda, belki de dış dünyada gizli saklı olan birçok şeyin açığa çıktığı, görünür olduğu, farkındalığın arttığı zamanlardır.

Etkisini hafta ortasından itibaren yoğun bir şekilde hissetmeye başlayacağımız Kova Dolunayı hem bireysel anlamda hem de kolektif anlamda ‘özgürlük’ temasına vurgu yapacak. Genel olarak özgürlük isteğimiz artacak. Yaşamımızda bizi sınırlayan, engel olan veya engel gibi gördüğümüz, bizi kısıtlayan birçok konudan, kişiden, durumdan, ilişkiden özgürleşmek isteyebiliriz.

An haritasında Dolunay, ilişkiler hattında gerçekleşiyor, yani bireysel anlamda ikili ilişkilerimiz gündemde, ben ve biz ikilemi, ilişkideki sınırlarla alakalı bazı gündemler, kararlar söz konusu olabilir. Venüs de Plüton ile stresli bir açıya giriyor. İkili ilişkilerde, evliliklerde, ortaklıklarda bir huzursuzluk, stres görülebilir.  Geçmişte çözülmemiş, üstü örtülmüş bazı konular yahut gizli saklı olan bazı şeyler konuşulabilir ve yeni kararlar alınabilir.

Kova Dolunayı kolektif anlamda da özgürlük isteğini ve protestoları tetikleyebilir. Dünya genelinde otoriteye karşı eylemler, protestolar görülebilir. Aynı zamanda, sabit burçlarda gerçekleştiği için de ufak çaplı yer sarsıntıları olabilir.Ülkemizde ise sınırlarımız, gençlerimiz ve para piyasaları, dış borçlar ile ilgili gelişmeler, gündemler olabilir.

Güzelliklerle dolu bir hafta dileğiyle...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.