Mars Jüpiter karşıtlığı ve para piyasalarında dalgalanma...

Temmuz’un son haftasına giriş yaparken bazı önemli, gündem değiştiren gezegen geçişleri yaşayacağız. Genel olarak rahat akışın olduğu bir hafta olsa da 28-29 Temmuz tarihlerinde gereksiz risk almaktan kaçınmakta fayda var.

Öncelikle 28 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna geçiş yapacak. Merkür Aslan’da, yaratıcılık açısından son derece faydalıdır. Fikirlerimiz, kendimizi ifade ediş biçimimiz daha yaratıcı olacaktır. İletişimimiz daha neşeli, daha eğlenceli olur. Çocuklar ve eğitim konusunda da fayda sağlar.  Fakat, bunun yanında sabit fikirlilik, inatçılık ve buyurganlık da görülebilir.

29 Temmuz’da ise Mars Başak burcuna geçiş yapacak ve sağlık konularını gündeme taşıyacak. Mars 15 Eylül’e kadar Başak burcunda transit edecek ve dünya genelinde salgınla mücadele, sağlık sektörü ve hizmet sektörü ile alakalı bir hareketlenme olacaktır. Aynı zamanda girişimlerimizde ve işlerimizde daha mükemmeliyetçi ve titiz olabiliriz, iş yoğunluğumuz artabilir. Başak, mide ve bağırsakları temsil ettiğinden, bu süreçte sindirim sistemine dikkat etmek gerekir.

Mars, 28 ve 29 Temmuz tarihlerinde Jüpiter’le karşıtlık yapacak. Bu tarihlerde girişeceğimiz işlerde gereksiz risk almaktan ve abartıdan ve agresiflikten kaçınmalıyız. Her türlü sakarlığa da dikkat etmekte fayda var. Bu açı aynı zamanda Kova Dolunayını da tetikleyeceği için, dünya genelinde özgürlük hareketleri ve sivil itaatsizlik de görülebilir. Aynı zamanda para piyasalarında sert inişler çıkışlar, dalgalanmalar olabilir. Bu tarihlerde riskli yatırımlardan uzak durmakta fayda var.

Jüpiter de 28 Temmuz’da, geri hareketle tekrar Kova burcuna dönüyor. Biz aslında, Mayıs 14’ten beri, 2022’nin kısa bir fragmanını yaşadık. Şimdi tekrar, Aralık-Mayıs arası gündemimiz ne idiyse, ona geri dönüş yapıyoruz. Teknolojik ve bilimsel gelişmeler, insan hakları, özgürlük gibi konular tekrar gündeme gelecektir. Aralık sonuna kadar bu konularla alakalı büyüme, gelişme, ilerleme gözlemleyebiliriz.

merkur-jupiter-sevgi-yigit-sozcu18-resim-07.jpeg

Haftanın son günü ve yeni ayın ilk günü olan 1 Ağustos Pazar günü ise Merkür Güneş’le kavuşuyor. ‘Merkür Güneş’in Kalbinde’ dediğimiz bu hale astroloji dilinde ‘Cazimi’ de denir. Güneş tahtını kısa bir süreliğine Merkür’e bırakır. Merkür ise habercidir, mesaj iletendir, elçidir, bilgi alışverişi sağlar. Merkür’le algılarız, düşünürüz, karar alırız. Güneş ise yaratımdır, yaratma gücüdür, yaşam kaynağıdır. Pazar günü, 16.00 ile 18.00 arası, düşüncelerimizle, konuşmalarımızla yaratım gücümüzün çok yüksek olacağı bir zaman dilimi. Her ne kadar Satürn karşıtlığı biraz karamsarlık, endişe, depresif ruh hali verse de düşündüklerinizi ve alacağınız kararları hızla hayata geçirebilirsiniz. Bu sebeple pazar günü, gün genelinde, isteklerinize, hayallerinize ve hedeflerinize odaklanmanızı öneririm.

Düşünün, odaklanın, isteyin, dileyin, karar alın. Bu kavuşum bir yandan da elektronik aletlerde problemlere sebep olabilir.

Sevgiyle...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.