Dört yıl boyunca 6 bin 500 lira maaş yatmış!

Dört yıl boyunca 6 bin 500 lira maaş yatmış!

Bankamatik memurların sonu gelmiyor. Selda Umur Göker, 2016’da AK Parti’li Kahramanmaraş Belediyesi’ne uzman olarak girdi. Ayrılıp farklı şehirlerde çalışmasına rağmen ilişiğini kesmedi. Belediyeden 4 yıl, 6 bin 500 lira maaş almaya devam etti.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'ın haberine göre Türkiye'nin dört bir yanında AKP'li belediyelerden ‘bankamatik' işçiler ortaya çıkıyor.

AK Partili Kahramanmaraş Belediyesi'ne bağlı Akbel şirketine 2016'da iş güvenliği uzmanı olarak alınan Selda Umur Göker, 4 yıl farklı şehir ve şirketlerde çalışmasına rağmen Büyükşehir Belediyesi'nden her ay 6 bin 500 lira maaş aldı. Belediyenin iş güvenliği ihalesini geçen yıl farklı bir şirket kazanınca gerçek ortaya çıktı.

KADROSU DEĞİŞTİRİLDİ

Göker'in çıkışı verilmeden önce ‘iş güvenliği uzmanı' olarak görünen meslek kodu da ‘koordinatör' olarak değiştirildi. Meslek kodu değiştirilmeden bir gün önce işten çıkartılıp geri alındı. Göker'in AK Parti'lilerle arkadaşlığı da dikkat çekiyor. Belediyeye iş güvenliği hizmeti veren firmada çalışan Veysel Debgici, AK Parti eski il Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici'nin kardeşi. Bankamatik Göker, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz'un yakın arkadaşı ve sosyal medyada ikili fotoğrafları var.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler