Emniyet Teşkilatına Çankırıdan 222 yeni mezun!

Emniyet Teşkilatına Çankırı'dan 222 yeni mezun!

Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezinde öğrenimlerini

tamamlayan 222 öğrencinin mezuniyet töreni dün gerçekleştirildi. Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Spor Salonunda dün gerçekleştirilen 7. Dönem Mezuniyet törenine başta Çankırı Valisi Şemsettin Uzun, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ankara Polis Koleji Müdürü Ahmet Kaya, Polis Meslek Eğitim Müdür Vekili Arslan Şimşek, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ve Ak Parti İl Başkanı Av. İdris Şahin, Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu ile çok sayıda davetli ve mezun olan polislerin aileleri katıldılar.

Törene katılan Vali Şemsettin Uzun, 6 aylık eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencileri kutlayarak, polislik mesleğinin kutsal ve bir o kadar da zor olduğunu söyledi ve yeni mezunlara meslek hayatlarında başarılar diledi.

Ankara Polis Koleji Müdürü Ahmet Kaya da emniyet teşkilatının büyük ve yüce bir kurum olduğunu belirterek, ''Mezun olan arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyoruz. Bu güne kadar Polis Meslek Eğitim Merkezlerinden yaklaşık 19 bin 500 polis adayı mezun oldu. Görev yaptıkları yerlerde emniyet müdürlerimizin tamamı kendilerinden memnundurlar” dedi.

Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü 7. Dönem birincisi Bünyamin Demir, ise ülkeye hizmet amacıyla Türk milletinin gururu olan emniyet teşkilatına katılmanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını söyledi ve yaş kütüğüne okul brövesini çaktı. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan ilk 10 mezuna diplomaları protokolde yer alanlar tarafından verildi. Düzenlenen etkinlik mezunların geçiş töreni ile son buldu.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler