Eşeğimizi göremeden gidemezsin Sayın Bakan dedik ve!

"Eşeğimizi göremeden gidemezsin Sayın Bakan" dedik ve!

Çankırı’da Tapu Sicil ve Kadastro Müdürlüklerinin

halen hizmet verdikleri binalarda yaşanan sıkıntıyı ortadan kaldırmak ve Çavundur’da bitirilen konutların hak sahiplerine teslimi için bölgede bulunan Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir’e, Tuz Mağarası da gezdirildi.

Bakan Demir ve beraberindekiler mağara içerisindeki galerileri gezerken girişte bulunan tuzdan yapılmış heykelleri de inceledi. İçinde bulunduğu mağaranın çok büyük bir yer olduğuna işaret eden Bakan Demir’e, eşlik edenler, her ziyaretçiye olduğu gibi geçmişten günümüze kadar getirilen “meşhur eşeği” de göstermeden edemediler!

Mağarada incelemelerde bulunan Bakan Demir’e, tuz çıkartılan galeriler de gezdirildi. Mağaranın ciddi bir tuz potansiyeline sahip olduğunu gören Bakan Demir, “Çankırı’nın elinde önemli bir kaynak bulunuyor. Bu kaynak iyi değerlendirildiğinde ilin kalkınmasına önemli katkılar sağlar” dedi.

Tuz mağarasındaki incelemeleri yaklaşık bir saat süren Bakan Demir ve beraberindekiler, hatıra olarak yanlarına tuz kristalleri alarak, geceyi geçireceği Çavundur Termal Tesislerine hareket etti.

EŞEĞİ GÖREN, ÇANKIRI TUZU KULLANMIYOR!
Çankırı’ya gelip de, Tuz Mağarasını ziyarete gidenler, mağara içerisinde kendilerine gösterilen “camekandaki eşeği” gördükten sonra, bir daha sofralarına “Çankırı tuzu” koymuyorlar!

Bu durumu bile bile, o eşek hala Tuz Mağarasında itina ile saklanıyor! Neymiş, bilmem kaç yıllık eşekmiş!

O tuzun içine değil eşeği, “o eşeği oraya koyarak gelenlere gösterenleri” bassak, iddiamız o ki, onlar dahi yıllar sonra çok mu çok daha “taze” görülürler!

Tuz mağarasının içerisinde sergilenecek 100 çeşit ürün bulunabilecekken, geleni gideni götürüp götürüp “eşek camekanının” önünde fotoğraflamanın kime ne faydası var hala çözmüş değiliz!

Ama bu görüntülerin Çankırı’ya ve Çankırı’nın değeri olan “tuz”a zararı büyük! Sadece tuza değil, Çankırı'nın tanıtımına, Çankırı'nın oluşabilecek "imajına" tahmin edilemeyecek boyutlarda zarar vermekte! Bunu bir kez daha hatırlatmış olalım ve o “camekandaki eşeği” de kaldırmanın zamanının çoktan gelip geçtiğini bilelim!

İnsanımızın kafasında Çankırı + Tuz mağarası + Eşek üçgeninden, son ayağın yani "eşek" kısmının acilen düşmesi gerekiyor! Aksi halde, o "camekanı" orada bırakanlara hep birlikte tempo tutarak "en büyük .... bizim ...." demek zorunda kalacağız! Haberiniz ola!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler