Eski dostlar ve geçmiş konular önümüze gelebilir...

İyi haftalar Sözcü18 okurları. Tutulma etkilerinin yoğun olduğu bir haftayı geride bırakırken, yavaş yavaş Akrep enerjisinden çıkmaya başladığımız bir haftaya giriş yapıyoruz. Önce 22 Kasım Pazartesi günü Güneş, ardından 24 Kasım Çarşamba günü Merkür, Akrep Burcu transitlerini bitirip Yay Burcu'na giriş yapacaklar. Akrep dönemi birçok bastırılmış duygu, korku ve kaygı açığa çıkmış olabilir. Artık bunlardan sıyrılıp Yay'ın iyimserliği ve neşesine bürüneceğiz.

Yay Burcu, kara kış kapıda bile olsa umutlu, inançlı ve iyimser olmayı temsil eder. Noel kutlamalarının bu döneme denk gelmesi de bir tesadüf değildir. Biz de Yay dönemi, daha sosyal, daha umutlu, daha dışa dönük, maceraperest, neşeli ve iyimser olacağız. Hayata daha geniş perspektiften bakacağız. Bu dönem özgürlük teması son derece önemli olacaktır. Özgürlük ihtiyacımız ve macera arayışımız her zamankinden fazla olabilir. Kendimizi iyi ifade edemediğimiz, kısıtlandığımız ortamlarda durmak istemeyeceğiz. Daha çok seyahat edebiliriz ve yurtdışı bağlantılı konular daha çok gündemimizde olabilir. Gölge yönüyle ise fanatizm, yargı, kibir, aşırı risk alma ve abartı olabilir. Bu tuzaklara düşmemek sağlıklı olacaktır.

Dünya genelinde ise yurtdışı bağlantılı konular, yurtdışı seyahatler, hukuki konular, mahkemeler, yargı süreçleri, üniversiteler, inançlar ve dini konular, uluslararası ticaret ve medya gündemde olacaktır.

23 Kasım Salı günü Güneş/Güney Düğüm kavuşumu gerçekleşecek. Geçmiş konular tekrar önünüze gelebilir ya da geçmişinizdeki bazı insanlarla tekrar karşılaşabilir, haber alabilirsiniz. Burada kendimizi ortaya koymakta ve irade göstermekte zorlanabiliriz, kimlik karmaşası yaşayabiliriz. Dolayısıyla önemli kararları bugüne bırakmamakta fayda var. Aynı zamanda hayatımızdaki otorite figürleriyle, eş, baba, patron, ya da işle ilgili de sorun yaşayabiliriz.

25 Kasım Perşembe günü ise Merkür Güney Düğüm ile kavuşacak. Zihnimiz geçmişe takılabilir. Eski tanıdıklarla, dostlarla, akrabalarla bir araya gelebilir ve bolca eski günleri yad edebiliriz. Kapanmamış konular tekrar önümüze gelebilir. İletişim problemleri ve anlaşmazlıklar da yaşanabilir, yargılayıcı tavırlardan ve kibirli yaklaşımlardan uzak durmak gerek. Elektronik aletler, internet ve sosyal medyayla ilgili de birtakım sorunlar görülebilir.

Hafta ortasından itibaren, Güneş/Merkür/Güney Ay Düğümü beraber hareket edecekler. Bu demek ki, bu hafta bol bol geçmişi düşüneceğiz, geçmişi yad edeceğiz. Geçmişte tanıdığımız insanlardan haber alabiliriz, ya da bu kişiler direkt önümüze gelebilir. Bu hafta yeni tanışacağımız insanları, ‘sanki bir yerden tanıyormuş’ gibi hissedebiliriz. Karmik anlamda bağımızın olduğu kişilerle karşılaşmalar, tanışmalar yaşayabiliriz.

Bir yandan tüm hafta Mars ile Venüs olumlu etkileşimde hareket edecekler. Tutulmanın da ilişkiler açısından destekleyici, harekete geçirici etkisini de hesaba katarsak bu hafta birçok kişiye yeni ilişki başlangıçları, yeni sosyal ortamlar ve yeni tanışmalar getirebilir.

Huzurlu ve verimli bir hafta diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.