4 Aralık, Yay Burcu'nda güneş tutulması

Merhaba sevgili Sözcü18 okuyucuları. Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı Yay Burcu'nda gerçekleşecek Güneş tutulması olacaktır. Zaten bir süredir hissetmeye başladığımız bu tutulmanın etkisi bu hafta daha da belirginleşecektir. Genel olarak fayda sağlayacak, iyi açıları olan, yumuşak bir tutulma olsa da çok güçlü bir enerji açığa çıkaracağı için, 4 Aralık civarı biraz gerginlik, stres, uyku bozuklukları yaşanabilir.

Güneş tutulmaları, çok güçlü Yeniaylardır ve yeni başlangıçları, yenilikleri sembolize eder. Bu tutulmanın bir özelliği, İkizler-Yay aksındaki son tutulma olması. Dolayısıyla son 1,5 yılın kapanışı niteliğinde olacaktır. Haritanızda Yay Burcu hangi evinize düşüyorsa o ev konularıyla ilgili bir gündeminiz olacaktır ve bir sonuç alabilirsiniz.

Öncelikle Yay Burcu'ndaki bu tutulmayı anlayabilmek için Yay’ın sembolize ettiklerini bilmemiz gerekir. Yay yurtdışı ile ilgili konulardır, inançlardır, keşiflerdir, eğitim, akademik konular, hukuksal konulardır ve yabancılardır. Basın yayın, yurtdışı seyahatler, göçler, uluslararası ticaret ve fanatizm de yay temaları arasındadır. Bu tutulmanın en belirgin etkilerini önümüzdeki bahar aylarına kadar yaşayacağız.

4 Aralık tutulması bireysel anlamda bir yenilik enerjisi, yeni karar ve başlangıçları getiriyor. Bir yandan bizi bir yön belirlemeye zorlarken bir yandan da sorumluluklarımızı bize hatırlatabilir. Sorumluluklarımız ve zorunluluklarımız altında biraz sıkışmış hissetsek de önemli adımlar ve güçlü değişiklikleri de beraberinde getiriyor. İş ve kariyer alanımızda bazı değişimler getirebilir veya aile büyüklerimizle alakalı birtakım sorunlara, pürüzlere odaklanmamız gerekebilir. Bunun yanında, bazıları için evlilik kararı, taşınma gibi önemli ve büyük adımlar da atılabilir.

Bu önümüzdeki dönem karşımıza yeni iş fırsatları veya kariyerimizle alakalı karar vermemiz gereken durumlar çıkabilir. Yurtdışı bağlantılı işler veya konular, yeni eğitimler, yeni ilişkiler, evlilikler, şehir değişikliği, göç, ülke değişikliği, sorumluluklarımızla alakalı, işimizle alakalı gündemler, yeni kararlar, taşınma ve seyahat gibi konular da gündemimizde olabilir. Üniversiteler, medya, basın yayın, inanç merkezleri, hukuksal konular, ticaret, ithalat, ihracat da bu tutulmanın genel konuları arasında.

Dünya genelinde, yabancı ülkelerle alakalı kararlar, yurtdışı seyahatlere yeni düzenlemeler gelebilir, yeni keşifler, icatlar olabilir, sosyal grupların eylemleri ve halk hareketleri olabilir. Okullarla, çocuklar ve gençlerle alakalı ve aşıyla alakalı yeni düzenlemeler getirilebilir. İbadet yerleri ve dini konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Bazı hukuksal konular ve davalarla alakalı önemli gelişmeler ve skandallar olabilir. Ülkemizde de bunlara ek olarak, sağlık konuları, hastaneler, memurlar, işçiler, hayvanlarla ilgili düzenlemeler gündeme gelebilir. Memur, işçi hakları ve gelirleriyle alakalı gündemler yaşanabilir.

Tutulma sırasında gerçekleşecek olan Merkür Lilith karşıtlığı, sosyal medya hırsızlıklarına, bilişim suçlarına, ticarette dolandırılmalara, hırsızlıklara, iletişimde düşmanca tavır ve söylemlere, yüzleşmelere, kadınlarla ilgili sorunlara, yakın çevremizle yaşayabileceğimiz gerginliklere dikkat çekiyor. Yakınınız sandığınız insanların pek de öyle olmadıklarıyla yüzleşmeniz gerekebilir.

Haftanın değerlendirmesine baktığımızda, çarşamba gününe kadar iş girişimleri, başlangıçlar, yeni kararlar, yeni adımlar ve istikrar açısından uyumlu ve destekleyici etkiler var.

Çarşamba sonrası ise, cumartesiye kadar başlangıçlar ve girişimler için uygun değil. Ay kapanma fazında olduğundan, daha çok bırakma, bitirme, arınma enerjisi hakim olacak. Özellikle perşembe ve cuma, odaklanma güçlüğü, kafa karışıklığı, netleşememe durumları yaşanabilir. Akışta olmak, şartları zorlamamak, keskin kararlar vermemek yerinde olacaktır. Evdeki eski eşyaları atmak, fazlalıkları atmak, temizlik yapmak ve mekan arındırmak için ideal zamanlar olacaktır.

Gireceğimiz yeni yönlerin, çıkacağımız yeni yolların bizim en yüksek hayrımıza olması dileğiyle...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.