Eskişehirde savaş uçağı kalkış sırasında patladı

Eskişehir'de savaş uçağı kalkış sırasında patladı

Eskişehir'deki 1. Hava Kuvveti Komutanlığı pistinden havalanmak için hareket eden F-4 savaş uçağı henüz belirlenemeyen nedenle patladı.

 1. Hava Kuvveti Komutanlığı pistinden eğitim uçuşu  için havalanmak üzere haraket eden F-4 savaş uçağında kalkış esnasında patlama  meydana geldi.

Hasar oluşan uçaktaki 2 pilot hafif yaralandı. Pilotlar, tedbir amacıyla  Eskişehir Asker Hastanesine kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.  

HAVA KUVVETLERİ'NDEN AÇIKLAMA 

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Eskişehir'deki 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığına ait bir F-4/2020 uçağının bugün saat 14.13'te eğitim uçuşu için Eskişehir meydanından kalkış esnasında, henüz belirlenemeyen bir nedenle üs sınırları içerisinde düştüğünü, uçakta bulunan iki pilotun uçağı paraşütle emniyetle terk ettiklerini, pilotların sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada şunlar kaydedildi: “1'inci Ana Jet Üs Komutanlığına ait bir adet F-4/2020 uçağı bugün saat 14.13'te eğitim uçuşu için Eskişehir meydanından kalkış esnasında, henüz belirlenemeyen bir nedenle üs sınırları içerisinde düşmüştür.

Uçakta bulunan iki pilot, uçağı paraşütle emniyetle terk etmişlerdir. Pilotların sağlık durumu iyi olup her iki pilot kontrol amacıyla hastaneye kaldırılmıştır.

Kaza ile ilgili inceleme ve araştırma faaliyetleri devam etmektedir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler