'Facebook Kamil' karelerde yok!

Ülkede yaşanan mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklıklar nasıl ki birçoğumuzu olumsuz etkilerken beni de kapsama alanı içerisine dahil etmekte mahzur görmüyor.

Malumunuz "etkilenme" karşılıklı hale dönüşünce de ortaya "verimlilik" adına negatif durum çıkmakta.
 
Gazeteciler için yaz ayları "mekanlardan kaçma" vesilesi için önemli bir gerekçedir!
 
Dikkat buyrunuz, ne gazete sayfalarında ne de TV ekranlarında dişe dokunur haberleri bulmanız mümkün olmaz bu günlerde!
 
Bütün bunlardan sonra ülke genelindeki büyük fotoğrafla Çankırı'yı mukayese ettiğinizde ortaya benzeş karenin düşmemesi mümkün mü?!
 
Tabii ki değil!
 
Ne yapmak lazım?
 
Sıcak hava ile bunalan okuyucuyu da serinletmek öncelikli vazifemiz olmalı!
 
Yani bir anlamda bedavadan "duş banyosu" (!)
 
Bu güzelliğimi de sakın ola sakın unutmayın...
 
x x x 
 
Çankırı’nın çevre illerle bağlantısını sağlayan karayollarındaki sıkıntıyı yakından takip eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarına verdiği talimatla “Çankırı insanının yıllardan bu yana yaşadığı büyük sıkıntıyı ortadan kaldırmanız için size Kurban Bayramına kadar süre veriyorum. Gereken neyse yapılsın” dedi.
 
Başbakan Erdoğan'ın talimatının Çankırı'ya ulaşmasından sonra harekete geçen başta Vali Özcan ve bölge milletvekilleri, Karayolları Genel Müdürlüğü'nden gelen ekiple birlikte oturdukları masada Ramazan topunun patladığını dahi duymadan aralıksız olarak 36 saat süresince 'acil eylem planı'nı hazırlayıp icraate koydular.
 
Anlayacağınız, Kurban Bayramına kadar yolların tamamı sıcak asfalt yapılarak tamamlanacak.
 
Ne varsa Başbakan'da var! Benden söylemesi...
 
x x x
 
Çankırı Belediyesi '18 ayda 18 proje' kapsamı içerisinde ortaya koyduğu hedefleri Çankırı insanı için yetersiz bulduğunu açıklayarak '18 ayda 1818 proje'nin startını vermeye hazırlanıyor!
 
Başkan Dinç, dün akşam iftarda yediği 'kabak tatlısı' sonrasında eşi Zeynep Dinç'e yaptığı açıklamada "Ya hanım, yaptığın şu kabak tatlısını da bizim belediye projelerine dahil etsek mi?" cümlesine aldığı "Ailemin Başkanı canım kocam; Çankırı'nın tüm kabakları sana kurban olsun! Ne demek! Çankırı'da bu kadar kabak olduktan sonra, benim sana günde üç öğün kabak tatlısı yapmam ne ki!" dediğinde Başkan'ın kafasında çakan şimşekler, büyük projenin ilk tohumlarını ortaya koydu!
 
Yediği kabak tatlısından sonra kurmaylarını toplayan Başkan Dinç "Benim insanıma 18 ayda 18 proje ne ki! Talimatımdır; attığım her adım Çankırı için bir projedir! Hatta hatta yediğim kuru fasulye sonrası çıkardığım gaz dahi belediyemizin bir projesidir" diyerek atılan adımlarının ve çıkarılan gazların sayımının yapılmasını emretti!
 
Edinilen bilgilere göre Başkan Dinç'in 1707 adım ve 111 gaz çıkarmasının toplamı olan 1818 rakamı '18 ayda 1818 proje' olarak basına açıklanması kararı alındığı çok gizli kaynak tarafından doğrulandı!
 
Çankırı için hayırlı olsun...
 
x x x
 
Çankırıspor'da flaş transfer: Galatasaray'la yollarını ayıran Melo, Çankırı yolunda!
 
Galatasaray'ın kadrosuna dahil etmek istediği ancak çeşitli sorunlar nedeniyle anlaşamayan Melo "Çankırıspor'dan aldığım teklif Galatasaray'la ipleri koparmam için büyük neden oldu" açıklamasında bulundu.
 
Konuyla ilgili olarak araştırma yapan Sözcü18 Haber Merkezi ilginç bilgilere ulaştı.
 
Çankırıspor'un içinde bulunduğu mali krize çözüm arayışları çerçevesinde Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Hüsnü Ünal'ın Başkan Karaali'ye verdiği destek sözü kapsamında, Melo transferini tamamlamak için İstanbul'a gittiği ve menejer Amilibia ile yaklaşık 18 saat görüşerek transferi tamamlamak üzere olduğu öğrenildi.
 
Borsa Başkanı Ünal'ın Melo'nun transferi için menejerine "3 kamyon Germece Kavunu ile, 5 tır dolusu Osmancık pirincine bu imzayı atalım" dediği gelen bilgiler arasında.
 
Melo'nun ise transfere sıcak baktığı ve yakın çevresine "Bana elekçi de deseler, çingen de deseler ben Çankırı'nın elekçisi ve de çingeni olmaya razıyım" dediği bilgisi tarafımıza ulaştı.
 
x x x
 
Hatırlayacağınız gibi; Vali Vahdettin Özcan yaptığı son açıklamada "Son bir yılda ne dediysek yaptık" demişti!
 
Vali Özcan'ın açıklamasına Merkez'e bağlı Dayandık köyünden tepki geldi!
 
Dayandık köyü sakinlerinden Mehmet Hacıyatmaz "Valimiz 6 ay önce köye geldiğinde; Benim damdaki sarı ineğe damızlık mor öküz gönderecekti! Sarı ineğim helak olmak üzere!" diyerek yaşadığı durumun vehametini ortaya koydu.
 
Edinilen bilgilere göre Çankırı'da "mor öküz" arayışlarının tüm hızıyla sürdüğü, ancak bu güne kadar bu renkte bir 'öküz' bulunamadığı öğrenildi.
 
Dayandık köylüsünün sorununun nasıl halledileceği kamuoyunda büyük merak uyandırmakta.
 
x x x
 
'Facebook Kamil' olarak ünlenen Çankırı Valiliği bünyesi içerisindeki bürokratın son günlerde büyük bir yas içerisinde olduğu öğrenildi!
 
Acar muhabirimizin elde ettiği bilgilere göre Vali tarafından verilen pozlarda görülmeyen 'Facebook Kamil'in "Ben bu karelerde nasıl olmam! Valinin verdiği karelerde ben yokum diye ortalık bomboş görülüyor! Yazık değil mi o pozlara?" dediği öğrenildi.
 
Facebook Kamil'in yıllık iznini kullandığı ve Çankırı'daki Burger King'in menüsünden günde 6 kez faydalandığı öğrenildi!
 
Burger King! 6 menü! Niye kine?!
 
x x x
 
Ramazanınız hoş, gününüz serin, cebiniz para dolu olsun...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
2 Yorum