Rektör Savaş'la devam!

Karatekin Üniversitesi'nde 'rektör' seçimi 14 Ağustos'da yapılacak.

Mevcut Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş'la ilgili 'muhalif' duruşumuzun olduğu okur tarafından bilinmekte.

Bizim bu duruşumuzun kaynağı da "Üniversite dergisinin baskı-tasarım işinin tarafımıza verilmediğinden" (!) büyüyüp yeşerdiği bilgisi de bizatihi sayın Rektör tarafından dillendirilmiş durumda...

Hal böyle olunca "çıkarcı" ve de "kesesine düşkün" (!) bir genel yayın yönetmeni olaraktan; direksiyonunda bulunduğum Sözcü18'in de Rektör Savaş'a karşı "savaş" açması kadar doğal bir davranış olamaz!

Yukarıdaki cümleleri yazarken hangi hale büründüğüm tahmin edilemese de; Karatekin Üniversitesi'nin "yeni rektörü" konusundaki düşüncelerimi (her ne kadar taraf olsam da) belirtme ihtiyacı hissediyorum...

Son altı aydır konuyla ilgili (özellikle Bakan Yardımcısı zat-ı muhterem) başta olmak üzere, bölge milletvekilleri ve üniversite ile iş yapan belirli bir çevre bir şekilde "yeni rektör" arayışı içerisine girdiler!

Özellikle Bakan Yardımcısı Dr. Nurettin Akman bu olayı kendisi için "gurur meselesi" yaptı dersem konuya gösterdiği ilgiyi abartmamış olurum...

Günlerdir yeni rektör adayı olarak masamda (kayda değer) iki isim yerini korudu:

1- Rıza Gürbüz... 2. Sebahattin Balcı...

Bakan yardımcısı Akman büyük oranda Prof. Rıza Gürbüz'ü rektör yapabilme gayreti içerisinde... Milletvekillerinden Hüseyin Filiz'in de dahil olduğu bir grup da Sebahattin Balcı'yı "rektör" olarak Çankırı'ya getirme gayretinde...

Bu isimlerin dışında da 3'üncü bir aday ismi henüz ortada yok!

Mevcut Rektör Savaş'a karşı duruşu açık ve net belli olan milletvekili İdris Şahin ise, yaşanan gelişmelerin ardından bendenize "Benim adayım yok! Mevcut Rektör'le yola devam! Allah yolunu açık etsin" demekten de geri durmadı!

14 Ağustos'da yapılacak seçim ve sonrasında "YÖK tarafından Cumhurbaşkanlığı'na bildirilecek 3 aday isim ve Cumhurbaşkanı'nın önündeki 3 adaydan tercihi" ne olur diye kendi kendime sorduğumda belki birçoğunuza tuhaf gelecek ama benim de tercihim mevcut Rektör Ali İbrahim Savaş!

Her ne kadar üniversitenin dergisini bana vermediyse (!), basın toplantılarına davet etmediyse, arkamdan da ileri geri konuştuysa Karatekin Üniversitesi'nin rektörlüğünü bir dönem daha yapabilir!

Benim için hiç mi hiç mahsuru yok...

Hayırlı olsun hocam! (Tabii ki Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül de onaylarsa)

x x x

Çankırı milletvekili Hüseyin Filiz'in artiz oğlu İsmail Filiz, gün geçmiyor ki gazetelerin magazin sayfalarında haber olmasın!

"İsmail Filiz yeni aşka mı" başlıklı son haberimiz de bunun bir uzantısı olarak Sözcü18 sayfalarında yer aldı.

Haberde "İsmail Filiz'in boşanma davasının Yargıtay'da temyiz aşamasında" olduğu bilgisi de okuyucu ile paylaşıldı.

Sözü edilen haberde paylaşmadığım bir ek bilgiyi bu köşeden sizlerle paylaşma ihtiyacı hissediyorum. Şöyle ki:

Bildiğiniz gibi 12 Haziran 2011 seçimleri öncesi İsmail Filiz'in nikahlı eşi Evren Filiz'den bir mektup almış ve okuyucumuz ile paylaşmıştık.

Daha sonraki günlerde, Evren Filiz, bizlere gönderdiği mektup ve hastane fotoğrafının ardında yaşanan dramı öğrendiğimde çok daha hayretler içerisinde kaldım.

Milletvekili oğlu "artist" İsmail Filiz'in nikahlı eşi Evren Filiz (o tarihte) kanser hastası imiş!

12 Haziran'dan bu yana iki önemli ameliyat geçiren Evren Filiz halen tedavi altında ve yaşadığı hastalıkla amansız bir mücadele içerisinde!

Nasıl mı?

Devletin kendisine verdiği "yüzde 85 iş göremez" raporu ile birlikte.

Ne dememi bekliyorsunuz?!

Söyleyecek sözüm olamaz! 

Ama arıyorum!

Neyi mi?

Şayet var ise "vicdan"ı !!!

Sizce var mıdır?!

x x x

Çankırıspor Kulübü Başkanı Sevda Karaali yine bombayı patlattı!

- Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı Çankırı'ya getiriyor...

Çankırıspor Futbol Kulübünün sosyal tesislerinin açılışı için 5 Eylül 2012 Çarşamba günü Fenerbahçe Kulübü'nün efsane başkanı Aziz Yıldırım Çankırı'da olacak.

Feshane'de yapılacak Çankırı'nın "tanıtım günleri" için yaklaşık 350 bin tl harcayan Çankırı Valiliği, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Çankırı'ya gelişi ile ilgili tüm ulusal TV'ler, ulusal gazetelerde yer alacak haberlerle yapılacak olan Çankırı tanıtımının bedelini ölçebilirler mi?

Buradan Sayın Vali Vahdettin Özcan'a sesleniyorum:

- Sayın Valim; Bu organizasyonun Çankırı tanıtımına yapacağı katkıyı 350 bin TL karşılamaz ama, ben 'kişisel olarak' böylesi bir rakama razıyım! Yaratacağınız kaynakla bu kadar parayı Çankırıspor Kulübü'ne en kısa sürede bağışlayınız...

"Ben böylesi bir olayı yapamam" diyorsanız, Başkan Karaali'yi bilmem ama ben hakkımı helal etmem haberiniz ola...

Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
27 Yorum