Fahir Genç Başkan Şireciyi ve yönetimi bombaladı!

Fahir Genç Başkan Şireci'yi ve yönetimi bombaladı!

Çankırı Belediyespor'da, yönetim tarafından görevden uzaklaştırılan teknik direktör

M. Fahir Genç, görevine son verildiğine dair henüz kendisine bir tebligat gelmediğini, gelişmeleri sadece basından takip ettiğini söyledi.

Tecrübeli teknik adam Genç, yaptığı açıklamada, yönetiminde bulunanların her zaman çalışanların iş akdini sona erdirme yetkisinin bulunduğunu, ancak tutarlı bir gerekçenin olması gerektiğini ve bu gerekçenin de sözlü suçlamalar şeklinde değil de belgelere dayalı olması gerektiğini kaydetti.

Görevden alındığı kendisine tebliğ edilmeden yeni bir teknik ekiple anlaşarak takımla toplantı yapılmasının hiç de etik olmadığını belirten Genç, “Ortada sözleşmesi devam eden bir teknik ekip varken, yeni bir ekibi alıp tesislere getirerek takımla toplantı yapmak ne yöneticiler açısından etik bir davranıştır, ne de gelen teknik ekip açısından etik bir davranıştır.

Siz bir teknik adam olarak istediğiniz kulüple görüşme yapabilirsiniz, teklifleri değerlendirebilirsiniz. Ancak bir kulübün tesislerine kadar girip futbolcularla toplantı yapmadan önce, o kulüpte görev yapan teknik direktörün görevinden ayrılıp ayrılmadığını göz önüne almak durumundasınız” dedi.

BAŞKAN DİNÇ ve CELAL KAMAN'A ZİYARETİM RAHATSIZLIK YARATTI!
Kulüp Başkanı Sevda Karaali Şireci tarafından bu sezon başında göreve getirilen Genç, Çankırı belediye başkanı İrfan Dinç ve takımın eski kulüp başkanı Celal Kaman'a teşekkür ettiği için rahatsızlık duyulduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bir takım düşünün, 17 yeni transfer yapmış, çok kısıtlı imkanlarla bir kadro kurmuş. Ancak oyuncularına beş kuruş para verilmemiş, tesislerde yemek çıkartılmayarak aç bırakılmış, deplasmana gidememe durumlarıyla karşı karşıya kalmış, çok sıkıntılı günler geçirmiş.

Tüm bunlar yaşanırken, mevcut yönetimin sorumluluklarını yerine getirmediği, takımla ilgilenmediği bir ortamda birileri çıkmış bu zor günlerde takımı ziyaret etmiş, yiyecek ihtiyaçlarını, deplasman giderlerini karşılamış ve 'biz arkanızdayız' diyerek teknik ekip ve futbolculara moral vermiş.

Benim bu insanlara teşekkür etmemden daha doğal ne olabilir? Beni Çankırı'ya Sevda hanım getirdi, ben ne Belediye Başkanı İrfan Dinç'i tanırım ne de eski başkan Celal Kaman'ı. Ancak bu insanların takıma sahip çıkmaları, destek vermeleri çok takdir edilecek bir olay. Bu insanlara teşekkür etmek de benim hem insani görevim, hem de vicdani sorumluluğum. Bundan rahatsız olunmasını anlamıyorum.''

GÖREVDEN ALINMA GEREKÇEM BANA ULAŞMADI!
15 yıllık teknik direktörlük kariyerinde karşılaşmadığı olayları Şireci yönetiminde yaşadığını, ancak çok değerli bir futbolcu kadrosuyla el ele vererek çok zor şartlara rağmen ligde 32 puan aldıklarını belirten Genç, “Basından takip ettiğim kadarıyla futbolcuların 6 arkadaşlarının kadro dışı bırakılmasına tepki göstererek, hep birlikte toplantıyı terk etmiş olmaları, futbol camiasında görülmemiş bir olay. Gösterdikleri birliktelikten ötürü kendilerini kutluyorum. Bizim başarımızın altında yatan işte bu. Onlar benim meslek hayatımda gördüğüm nadir ekiplerin başındadır” dedi.

Görevden alınma gerekçesinin eline ulaşmasından sonra bir değerlendirme yapacağını belirten Fahir Genç, “Gerekirse haklarımızı hukuk ve TFF nezdinde sonuna kadar arayacağız” dedi. (kaynak: sporx.com)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler