Fahir Gençden veda gibi ziyaretler!

Fahir Genç'den "veda" gibi ziyaretler!

Uzun zamandır kulüp yönetiminde yaşanan sorunlara karşın, ligi 6.

sırada tamamlayan Çankırı Belediyespor'un teknik direktörü M. Fahir Genç, "veda gibi" ziyaretleri tamamlayarak Çankırı'dan ayrıldı. Takımın teknik patronu Genç, bugün düzenlediği basın toplantısının ardından Belediye Başkanı İrfan Dinç'i makamında, Celal Kaman'ı da işyerinde ziyaret ederek Ankara'ya döndü.

Ligin 22 maçlık değerlendirmesi ile ilgili bugün bir basın toplantısı gerçekleştiren M. Fahir Genç, play-off'da mücadele verecek olan Etimesgut Şekerspor, Tokatspor ve Çorumspor'u kutladı. Genç, grupta bulunan takımların büyük oranda birbirine eşit olduğunu belirterek, “Bir takımın sezon başı liglere hazırlanması en az 6 hafta iken biz 20 günde hazırlanmış bir takımız. Bu 20 günlük süre içerisinde çalışmalara başladık. Yardımcılarımdan İbrahim Hocanın takımdaki oyuncularla ilgili verileri de çok faydalı oldu. Ligin başlamasına birkaç gün kala takıma dahil olan futbolcularımız da olmasına karşın, 22 haftada 32 puan topladık. Bu da toplam puanın yaklaşık yarısı ediyor. Kulübün yönetimde hedeflenen başarı sağlanabilmiş olsaydı, Çankırı Belediyespor'un play-off'a yükselmemesi işten değildi! Bizi hedeften uzaklaştıran yaşanan olumsuzluklardır. Ama tüm bunlara karşın elde ettiğimiz 32 puan, çok iyi bir puan” dedi.

Özellikle deplasmanda oynanan Kars maçının takım için önemli kırılma noktalarından birisi olduğuna işaret eden Genç, “Bu maçı oynadığımız gün kongre yapılacaktı. Kongrenin gerçekleşmeyeceği haberi takımdaki motivasyonu olumsuz etkiledi. Ve sahadaki mücadeleden yenik ayrıldık. Bununla birlikte Erzurumspor karşılaşması da benzer bir hava içerisinde gerçekleşti. Özetle belirttiğim bu durumlardan sonra, geçen yılki yönetim performansı olsaydı, bu takım bu yıl uçardı. Geçen yıl iyi bir kulüp performansı olduğu bize gelen bilgiler arasında. Bu yıl yaşanan kulüpten kaynaklanan olumsuzluklar takımı ve oyuncularımı hayli olumsuz etkiledi.” diye konuştu.

FUTBOLCULARLA İLGİLİ TEK TEK DEĞERLENDİRME YAPTI
Toplantıda takımda yer alan futbolcularla ilgili de tek tek yaptığı değerlendirmeye "22 maçta 10 gol atan Alaaddin başarılı bir performansla bu devreyi tamamladı. Serhat'ın istikrarlı futbolu da kayda değer. 4 gol atan Muğdat, takımın başarısında büyük payı olan bir diğer isim Erol, her biri yüksek düzeyde efor harcayarak, takımın başarısı için ter döktüler. Hepsini ayrı ayrı kutluyorum" dedi.

İstifa edeceği yönündeki söylentilere açıklama getiren Genç, “Takımın başındayım. Süreci hep beraber izleyip ne olacağını göreceğiz. Bu süreç bizlere ne getirir ne götürür bilemeyiz. Yönetim olarak 3 aydır maaş alamıyoruz. İstifa etmesinin ardından kulüp yönetimi beni hiç aramadı. Özellikle maçlara giderken telefon beklentisi içerisine girdik” diye konuştu.

Takımda bir yönetim olmaması nedeniyle futbolcuların ne yapacağı konusunda kararsızlığının sürdüğünü dile getiren teknik direktör M. Fahir Genç “Benim futbolcularla ilgili gözlemim, kulüpte şayet yönetim olursa herkes kalmaktan yana” dedi.

BAŞKAN DİNÇ ve CELAL KAMAN'A "TEŞEKKÜR" ZİYARETİ!
Çankırı Belediyespor Teknik Direktörü M. Fahir Genç, basın toplantısının ardından Belediye Başkanı İrfan Dinç’i makamında ziyaret ederek “bir anlamda” vedalaştı. Görüşmede Başkan Dinç’e “takımın zor günlerinde vermiş olduğu destekten dolayı deşekkür” eden Genç bu ziyaretin ardından Celal Kaman’ı da işyerinde ziyaret ederek benzer dileklerini kendisine iletti. Basın toplantısı ve ardından gerçekleştirdiği ziyaretler sonrasında İsmail Hakkı Karadayı Kamp Eğitim Merkezinde eşyalarını toplayan Genç, Ankara’ya döndü.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler