Fırat Tanış: Alkol tedavisi görmeseydim kim bilir nerede olurdum

Fırat Tanış: Alkol tedavisi görmeseydim kim bilir nerede olurdum

Yıllar önce alkol tedavisi gördüğünü söyleyen oyuncu Fırat Tanış, “Kim bilir nerede, ne olurdum bilmiyorum ama şu an burada bile duruyor olamazdım” dedi.

USTA oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, gerçek yaşam öykülerini her hafta ekranlara taşıyor ve ünlü konuğuna o yaşamlara gidip, onların yerine geçip empati kurmasını istiyor. NTV ekranlarına şimdiye dek televizyon dünyasında hiç yapılmamış bir format geldi. Ahmet Mümtaz Taylan'ın ünlü konukları, her hafta başka hayatlara gidip, haberlere konu olmuş insan hikayelerini görüp, onların yaşadıklarıyla, acılarıyla, mutluluklarıyla, aşklarıyla, gözyaşlarıyla; hayatlarıyla empati kuruyorlar. Ünlü konuklar yaşanmış hikayelerle empati kurarken, belki de bambaşka hayatları, bambaşka gerçekleri ortaya çıkacak...

Yapımcılığını BBO Yapım Şafak Bakkalbaşıoğlu ve Mahperi Altun Uçar'ın üstlendiği programda Ahmet Mümtaz Taylan, konuklarına yaşanmış, haberlere konu olmuş insan hikayelerini anlatıyor ve "sen olsan ne yapardın?" diye soruyor. Empati'nin yeni bölüm konuğu başarılı oyuncu Fırat Tanış oldu.

FIRAT TANIŞ: ALKOL TEDAVİSİ
OLMASAYDIM KİM BİLİR NEREDE OLURDUM!

Ahmet Mümtaz Taylan Fırat Tanış'a alkol tedavisi gördüğü dönemi hatırlatarak, "Bir dönem alkol tedavisi gördün ve içkiyi bıraktım. Bunu röportajlarında anlattığın ve benzer şeyler yaşadığım için gönül rahatlığıyla soruyorum, bunu yapmasaydın yine aynı yerde olabilir miydin?" dedi. İşte Tanış'ın yanıtı:

"Olamazdım. Ben bu konuda çalışan, kendisiyle ilgili çalışma yapmak isteyen tanımadığım insanlara örnek olmamın anlamlı olduğunu düşünüyorum. Olmazdım. Çünkü kendi potansiyelinizin farkına varmanız için bağımsız olmanız, bağımlı değil bağımsız olmanız gerek. Orada iç rehber işte... Kimbilir nerede ne olurdum bilmiyorum ama, bu olmazdı yani. Seninle şu an burada bile duruyor olamazdım belki."

EVLAT SAHİBİ OLABİLMEK İÇİN
EVLENMEK VE BİYOLOJİK BAĞ ŞART DEĞİL!

Ahmet Mümtaz Taylan Empati'de Fırat Tanış'a Türkiye'de evlenmeden evlat edinen ilk erkek olan Serkan Özibek'in yaşadıklarıyla empati kurmasını istediğinde ise programda ilginç anekdotlar yaşandı. Fırat Tanış'ın "Evlat sahibi olabilmek için evlenmek ve biyolojik bağ şart mı?" sorusunda yanıtı şöyle oldu: "Şart değil. Bu örnekte de çok açık. İnsanlara aile demek için de, kendi bağından olmayan topluluklara insan ailem diyebilir" dedi.

"ANNEM VE BABAM TERZİ"

Fırat Tanış: "Benim annem ve babam terzidir. Babamla İstanbul'daki o eski plajlara gittiğimizi hatırlarım. Kartal, Küçükyalı, Çamlık, Süreyya Plajı... Elinden tutup Rahmanlar'daki bostanın içinden geçip, domatesler, elimizde peynirler, bostanın içinden geçip bostanın bitiminde denize girdiğimizi hatırlarım. Demiryolu Kampı'na giderdik. Babam kaval yapardı, söylerdi, bana da kaval yapardı."

EMPATİ'NİN KONULARI

Ahmet Mümtaz Taylan bu Çarşamba Empati'de Fırat Tanış'ı konuk etti.

Ahmet Mümtaz Taylan'ın aynı zamanda yakın arkadaşı olan Fırat Tanış'a ilettiği ilk hikayede Türkiye'de bekar olarak evlat edinmeyi başarmış ilk erkek var: Serkan Özibek. 8 ay süren zorlu süreç sonunda bir evlada kavuşan Özibek'in hikayesi Fırat Tanış'ı derinden etkiliyor ve usta oyuncu Serkan Özibek'in yaşadıklarına Empati yapıyor.

ÇOCUK MEZARLARINA BALON BAĞLAYAN BALONCU

İkinci hikaye baloncu Sait Kocatepe var. 30 yaşında 16 çocuklu bir ailenin 14. çocuğu olarak dünyaya gelen Sait Kocatepe, çocuk mezarlarına balon bağlayan baloncu olarak tanınıyor. Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış'a Sait Kocatepe'nin hikayesini anlatıp Empati yapmasını isteyecek.

KARS'DA 7 KIZ ÇOCUĞUNU OKUTAN MEYDAN ALİ DEMİREL

Fırat Tanış, Empati'de 6 yaşındaki oğlunu ders çalışmadığı için döverek öldüren Hatay'da yaşayan babanın hikayesi ile Kars'da 7 kız çocuğunu zor şartlarına okutmuş ve Meydan Ali Demirel'in hayat hikayeleriyle Empati kurarken, Türkiye hikayelerini NTV izleyicileri soluksuz izleyecek.

YAPAMAZSIN DİYENLERE...

Fırat Tanış'ın Empati kuracağı son hikaye ise Nobel ödülü sahibi Aziz Sancar'ın kariyeri olacak. Fırat Tanış, Empati yaptığı kişinin kimliğini bilmeden Ahmet Mümtaz Taylan'dan dinlediği Aziz Sancar'ın hikayesinde hayretini gizleyemeyecek.

firat-tanis-mumtaz-taylan-resim-09.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler