FLAŞ! FLAŞ! Esas DEPREM Çankırı Belediyesporda!

FLAŞ! FLAŞ! Esas DEPREM Çankırı Belediyespor'da!

Uzun süredir adeta yılan hikayesine dönen Çankırı Belediyespor yönetimi,

Başkan Sevda Şireci'nin radikal kararları ile "yeniden dönüş" yaptı! Alınan yeni kararlara göre; Takım klasman grubundaki mücadelesine yeni teknik direktörle başlayacak! Kaptan Serhat ve Erol dahil 6 futbolcu kadro dışı! Altyapıdan bazı isimler ve yeni transferlerle takviye edilecek Çankırı Belediyespor, cuma günü Antalya'da kampa giriyor!

Başkanlık görevinden 24 Kasım'daki istifası ile birlikte gelişen olaylar ve son olarak 24 Aralık'ta yapılan genel kurulda “hesapların ibra edilmemesi” ile birlikte adeta “bilinmezliğe” giden Çankırı Belediyespor, dün yapılan son toplantı ve alınan kararlarla birlikte keskin bir viraj dönerek yoluna devam edecek...

GENÇ'İN YERİNE ATİLLA GERİN YENİ TEKNİK DİREKTÖR
Sezon başında M. Fahir Genç ile yola çıkan Çankırı Belediyespor'un klasman grubunda vereceği mücadelede takımın başında Atilla Gerin bulunacak. Takımın Genel Koordinatörlüğüne de Hakan Yılmaz getirildi. Atilla Gerin sezon başında Kırıkkalespor'da görev almış ve takımın aldığı başarısız sonuçlardan sonra görevinden istifa etmişti.

FUTBOLCULARLA TOPLANTI
Kulüp Başkanı Sevda Karaali Şireci, takımın içerisinde bulunduğu belirsizlik nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) başvuran ve 10 Ocak'ta sözleşmeleri bitecek futbolcularla dün İsmail Hakkı Karadayı tesislerinde bir toplantı yaptı.

Toplantıya yeni teknik direktör Atilla Gerin ve Genel Koordinatör Hakan Yılmaz ile birlikte katılan Başkan Şireci, kaptanlar Serhat ve Erol olmak üzere, Ali İşleyen, Alaaddin, Mustafa ve Ali Hıdır’ın kadro dışı bırakıldığını açıklayarak bu futbolcuları toplantıdan çıkardı.

Şireci, diğer futbolculardan da TFF'ye olan başvurularını geri çektiklerine ilişkin bir belge imzalamalarını istedi. Bunun üzerine futbolcular, kadro dışı bırakılan arkadaşlarının affedilmesi, vadesi geçen alacaklarının ödenmesi, diğer alacakları için de kendilerine resmi evrak verilmesi halinde TFF'ye başvurularını geri çekebileceklerini bildirdiler.

KİMSE KULÜBÜN ÜZERİNDE DEĞİLDİR!
Tüm bu gelişmeler üzerine kendisine ulaşmaya çalıştığımız Sevda Karaali Şireci'nin, günün ilerleyen saatlerinde bir açıklama yapacağı öğrenilirken, kulüp yönetiminden Emirali Can “Sezon başlarken yeni bir takım kurmuştuk. Şimdi de sil baştan yeni bir takım kuruyoruz. Mevcut futbolcuların başta takımın teknik direktörü ile birlikte ‘eskiye özlemleri’ vardı! Onları ‘eskilerle’ baş başa bırakma kararımızı uygulamaya koyduk! Kimse Çankırı Belediyespor’dan büyük değildir. Yeni teknik kadro ve altyapıdan gelen genç arkadaşlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Bu aradaalınan yeni kararlar arasında menejer İzzet Gümüş'ün yetkilerinn artırıldığı, futbolcuların alacakları ile ilgili ödemeler konusunda herhangi bir sıkıntının olmadığı bildirildi. Takımın, yeni Teknik Direktör Atilla Gerin ile birlikte cuma gününe kadar oluşturulacak yeni kadro ile Antalya/Kemer’de sezon hazırlıkları için kampa gireceği öğrenildi.

FUTBOLCULARIN AÇIKLAMASI
Dün İsmail Hakkı Karadayı tesislerinde yaşananların ardından tesislerden ayrılan Erol, Görkem, Gökhan, Muğdat, Fatih Aktaş, Fatih Kılıç, Mehmet, Ergin, Hüseyin, Ufuk ve Alaattin ortak bir açıklama yaptılar.

Futbolcular, Sevda Karaali Şireci tarafından genel koordinatörlük görevine getirilen Hakan Yılmaz ile bazı arkadaşları arasında yumruklaşmaya varan gerginlikler yaşandığını anlattılar.

Şehirden ayrılma kararı aldıklarını belirten futbolcular, şunları söylediler:

"Tüm futbolcu arkadaşlarımızla şehri terk etme kararı aldık. Biz beş kuruş para almadan, bir onur mücadelesi verdik. Sıfırdan kurulan bir takım olarak yüreğimizi ortaya koyduk. Sevda Karaali Şireci istifa ettiğini söyleyerek tesislerde yemek bile çıkarmadı. Zaman zaman Belediye Başkanı Sayın İrfan Dinç, zaman zaman da eski başkanımız Sayın Celal Kaman bize sahip çıktı. Biz yılmadık, Çankırı'ya terimizin son damlasına kadar hizmet ettik. Bize reva görülen bu davranışları hiçbirimiz hak etmedik."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler