FLAŞ FLAŞ! Ulaştırma Bakanlığı, Çankırıya RAYBÜS yok diyor!

FLAŞ FLAŞ! Ulaştırma Bakanlığı, Çankırı'ya RAYBÜS yok diyor!

Ak Parti İl Başkanı Avukat İdris Şahin'in, TCDD

tarafından Karaelmas Expresininin Ankara - Çankırı - Zonguldak seferlerinin kaldırılması sonrası verdiği "Raybüsler hizmete girecek" açıklaması Ulaştırma Bakanlığı tarafından yalanlandı!

Sözcü18.com'un sevilen ve ilgiyle takip edilen yazarı İbrahim Zencirci'nin dün bu sayfalardan yayımlanan "Yalanın 'kuyruklusu' olur mu?" başlıklı yazısına atfen Ak Parti İl Başkanı Avukat İdris Şahin'in yaptığı açıklamayı da sizlere duyurmuştuk.

Başkan Şahin "Ben troleybüs değil Raybüs demiştim" diyerek hem kamuoyunda konu ile ilgili tartışmaları sonlandırmış, hem de haberin ayrıntılarını tarafımıza aktarmıştı.

BİLGİ EDİNME YASASI DEVREYE GİRDİ!
Yazı kadromuzun güçlü kalemi İbrahim Zencirci, kaleme aldığı "Yalanın 'kuyruklusu' olur mu?" başlıklı yazısını tamamladıktan sonra "bilgi edinme yasası" kapsamında Ulaştırma Bakanlığına cevaplandırılmasını istediği şu soruyu gönderdi:

"Sayın Yetkili; Zonguldak-Ankara arasında haftanın üç günü karşılıklı sefer yapan, "Karaelmas Ekspres"inin, "karayolu ulaşım imkanlarının olduğu bu parkurlarda işleyen trenlerin verimsiz olmaları" nedeniyle, (DDY Basın Bülteninden) 01 Ocak 2010 tarihi itibari ile iptal edildiğini öğrendik.

Bu konu nedeniyle bölgede bulunan bazı yerel politikacılar iddiasına göre, TCDD Yolları Genel Müdürü, iptal edilen bu seferler yerine, "eski trenlerin yerine troleybüs trenlerle sefer yapılacağı" bilgisini vermişler.

Bu konunun gerçek olup olmadığını, Ankara-Çankırı-Zonguldak hattında "Troleybüs Tren" Raybüs trenle ile ilgili TCDD Yolları Genel Müdürlüğünce ne tür çalışmalar yapıldığı hakkında 4982 sayılı Bilgi edinme Kanunu gereğince, detaylı bilgi için gereğini arz ederim.

Saygılar. İbrahim Zencirci"

VE ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDAN GELEN YANIT!
Ve Ulaştırma Bakanlığı İbrahim Zencirci'nin 7 Ocak 2010 tarih ve 30422 sayılı başvurusuna bugün şu yanıtı verdi:

"Sayın İBRAHİM ZENCİRCİ

İlgi: 07/01/2010 tarih ve 30422 sayılı, başvurunuz.

Zonguldak-Ankara-Zonguldak arasında çalışan 21817/21818 no.lu Karaelmas Ekspresi özellikle Karabük-Ankara arasında çok düşük verimlilikle çalışması nedeniyle 01.01.2010 tarihinden itibaren seferden kaldırılmıştır.

Söz konusu trenle Karabük-Zonguldak-Karabük arasında seyahat eden yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere aynı tarihten itibaren 22817/22818 no.lu Zonguldak-Karabük-Zonguldak Bölgesel Ekspresi sefere konulmuştur.

Bu aşamada Ankara-Çankırı-Ankara arasında rayotobüsü sefere konulması yönünde bir planlamamız bulunmamaktadır.

Teşekkür eder, bilgilerinize rica ederiz.

Gönderi: [email protected]"

KALEME ALINAN BİR YAZININ 24 SAATLİK SERÜVENİ...
"Yalanın 'kuyruklusu' olur mu?" başlıklı İbrahim Zencirci imzalı yazının dünden bu yana geçen 24 saatlik serüveni sonrasında geldiğmiz nokta!

Ulaştırma Bakanlığının verdiği cevapta yeni bir bilgiyle daha karşılaşıyoruz! O da, Ankara - Çankırı - Zonguldak arası seferden kaldırılan Karaelmas Expresi'nin yerine 22817/22818 no.lu Zonguldak - Karabük - Zonguldak bölgesel expresin sefere konulmuş olması!

Bundan sonrası ile ilgili yorum sadece ve sadece okuyucunun!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler