FLAŞ GELİŞME: Belediye Başkanı, kulüpteki personelini geri çekiyor!

FLAŞ GELİŞME: Belediye Başkanı, kulüpteki personelini geri çekiyor!

Sezon başında kulübü bir trilyon liradan fazla bir borcun

altına sokarak yönetimi Sevda Karaali Şireci'ye devretmek zorunda kalan Belediye Başkanı İrfan Dinç, arkasında bırakmış olduğu "enkaza" aldırmadan şimdi de kulüpte görevli 6 personeli geri çekme gayretinde! Sözcü18.com’un elde ettiği bilgilere göre Başkan Dinç’in talimatları doğrultusunda Çankırı Belediyespor’un hizmetinde bulunan 6 personelini Şubat ayı sonunda geri alınacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır tarafından, kulüpte görevli bir ismin telefonla aranılarak “Belediye personeli içerisinde emekliye ayrılanların meydana getirdiği ‘boşluk’ dolayısıyla, kulüpte görevli çalışanlarımızı ay sonunda belediyedeki görevlerine çağıracağız.” şeklinde bir mesaj iletildi.

Bilindiği gibi halen Çankırı Belediyespor Kulübü bünyesinde 2’si malzemeci olmak üzere,  aşçı, masör, saha görevlisi ve şöfor olarak hizmet veren 6 personel bulunmakta.

BAŞKAN DİNÇ, NE YAPMAK İSTİYOR?
Yaşanan bu son gelişme ile birlikte kafalar iyiden iyiye karıştı! Sevda Karaali Şireci başkanlığında sezon ortasında yeniden bir takım kurularak, lige hazırlanan Çankırı Belediyespor kulübü yetkilisine Belediye Başkanı İrfan Dinç’in talimatıyla gelen bu son telefon ve iletilen “mesaj” oldukça can sıkıcı!

Bilindiği gibi yapılan olaylı kongre ve sonrasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dinç “Sezon sonuna kadar kulübe yasalar çerçevesinde her türlü desteği vermenin gayreti içerisinde olacağız” demiş ve sporseverlerin gönlünü rahatlatmıştı!

Sözcü18.com olarak, kulübe iletilen “personelimizi çekiyoruz” mesajının altında, liglerin bitmesine yaklaşık iki ay kala “her türlü olumsuzluğa karşın ayakta kalma mücadelesi veren” Çankırı Belediyespor’un “gücünün kırılması” ve “daha da fazla sıkıntı” yaşanması için “belli grupların” uğraş verdikleri görülmekte.

Şimdi, Çankırılı sporseverler, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in sezon sonunu beklemeden verdiği talimatının “gerekçelerini” merakla bekliyor.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler