FLAŞ GELİŞME: Genelev işletmecisi açtığı davayı kazandı!

FLAŞ GELİŞME: Genelev işletmecisi açtığı davayı kazandı!

Çankırı Valiliği ve Belediye tarafından "yeterli şartları

taşımadığı" gerekçesiyle yaklaşık 3 yıldır kapalı duran ve Çankırılılar arasında "Dallas" diye bilinen Çankırı Genelevi, son mahkeme kararı ile yeniden gündeme taşındı.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Şerife A.'ya ait genelevin işletmecisi Davut Doğansoy'un Çankırı Valiliği ile ilgili açmış olduğu "kapatma davasına itiraz davası" sonuçlandı ve mahkeme genelev işletmecisi Davut Doğansoy'u haklı buldu.

Genelev ile ilgili mahkeme kararının Çankırı Valiliğine ulaşmasından sonra, başta Vali Şemsettin Uzun ve Çankırı Belediyesi yetkilileriyle yapılan toplantıda alınan karar çerçevesinde, mahkemenin kararına İl Sağlık Müdürlüğünün "mevcut işletme sağlık açısından elverişli şartları taşımamakta" gerekçesiyle Danıştay nezdinde itiraz edilmesi uygun görüldü ve İl Sağlık Müdürlüğü de süresi içerisinde bu itirazı gerçekleştirdi.

İŞLETMECİ: MAĞDURİYETİM İÇİN TAZMİNAT DAVASI DA AÇACAĞIM!
Öte yandan, Vali Ali Haydar Öner döneminde kapatılan Çankırı genelevinin işletmecisi Davut Doğansoy'un yakın çevresine "kapatma kararı" ile ilgili kazanmış olduğu dava sonrası "Çankırı Valiliği ve Belediyenin taraflı tutumları dolaysıyla mağdur olduğunu, işletmenin kapandığı tarihten günümüze kadar geçen süre için maddi-manevi tazminat davası açacağını ve bu davayı da kazanma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu" belirttiği de edinilen bilgiler arasında.

Sözcü18.com olarak Ankara çıkışında yer alan "Dallas"a yaptığımız ziyarette, giriş yolunun açık ancak çıkış yolunun, karayoluna bağlanan bölümünün iptal edildiğini ve geçtiğimiz günlerde yapılan yol çalışmaları ile yola bağlantının "duvar" ile örülerek kapalı olduğunu tespit ettik.

Öyle görülüyor ki, uzun süredir kapalı olan Çankırı genelevi, vatandaşın şifreli olarak ifade ettiği "Dallas", önümüzdeki süreçte birilerinin başını ağrıtırken, gündemdeki yerini de muhafaza edecek.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler