FLAŞ GELİŞME: İçişleri Bakanlığı müfettişleri Çankırı Belediyesinde!

FLAŞ GELİŞME: İçişleri Bakanlığı müfettişleri Çankırı Belediyesinde!

İçişleri Bakanı Beşir Atalay imzalı 24 Ocak 2010

tarihli  "soruşturma izni" verilmesinden sonra Çankırı Belediyesi, İçişleri Bakanlığından gelen müfettişlerce denetleniyor.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre, Bakanlık müfettişlerinin son 48 saattir yaptıkları çalışmalar içerisinde, birim müdürlerinin ifadelerinin alındığı ve bazı müdürlerin, yapılan icraatlerle ilgili verdikleri ifadelerin, Başkan İrfan Dinç'e yakın isimler tarafından eleştirildiği öğrenildi. Müfettişlerin özellikle belediyenin imar çalışmaları ile ilgili yapmış olduğu icraatleri masaya yatırdıkları ve hayli titiz bir çalışma sergiledikleri bilgisine ulaştık.

İL BAŞKANI ŞAHİN, ANKARA'DA!
Öte yandan Cuma gününden bu yana İl Genel Meclisinde, özellikle Ak Parti grubunda yaşanılan olayların Çankırı gündeminde yoğun olarak tartışılması İl Başkanı Av. İdris Şahin'in de, bu tartışmaların akabinde bugün sabahtan beraberinde Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Boz ile birlikte Ankara'ya gelmesi kulislerde hareketliliği daha da artırdı.

Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre, dün akşam gerçekleştirilen mutad pazartesi toplantısında, gündemin birinci maddesi olarak İl Başkanı Şahin'in "Benden habersiz yerel gazetelere ve internet sitelerine açıklama yapılmayacak" (!) telkini toplantıya damgasını vurduğu yönünde. Şahin'in bugünkü Ankara ziyaretinin nedenlerinin ne olduğu konusunda yorum yapmanın erken olacağını bilmekle birlikte, il teşkilatının bugün şu saatlerde yeniden toplantıya davet edildiği bilgisini de sizlerle paylaşalım.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler