Fuhuş ajandasından ünlüler çıktı!

Fuhuş ajandasından ünlüler çıktı!

İstanbul polisi, yabancı uyruklu 3 kadının liderliğindeki

yine yabancı uyruklu kadınları 300 ila bin dolar arasında ‘pazarlayan’ çeteyi çökertti. Çetenin müşterileri arasında şovmen Mehmet Ali Erbil, yazar Tuna Kiremitçi ile popçu Kenan ve besteci Ozan Doğulu kardeşler gibi isimlerin bulunduğu öne sürüldü. Ünlü isimlerin, soruşturma kapsamında ‘tanık’ olarak savcıya ifade vereceği belirtildi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü bir ihbar üzerine ünlü isimlere kadın pazarlayan bir çeteyi takibe aldı. Yaklaşık 3.5 aylık takibin ardından dün sabah Bakırköy, Etiler, Şişli, Aksaray, Fatih ve Küçükçekmece olmak üzere 11 ayrı semtteki 61 adrese eş zamanlı baskın yapıldı.

Baskınlarda, 61’i kadın toplam 71 kişi gözaltına alındı. Yabancı uyruklu Volha S.(35), Kamıla D.(34) ve Anna S.(27) adlı üç kadının liderliğindeki çetenin yönetimkadrosunda da yine yabancı uyruklu toplam 20 kadının yer aldığı ortaya çıktı.

ÖNCE SEÇİYORLAR, SONRA GETİRİYORLAR
Kadınlar çetesinin, Rusya’dan zengin olma vaadiyle kandırdıkları kızları, “seçme” yapacaklarını söyleyerek bir salonda topladıkları, ardından yönetim kadrosunda bulunan 5 kadının fuhuş yaptıracakları kızları seçtikleri belirlendi.

Seçilen kızlar İstanbul’a getirilerek evlere yerleştirdi ve saati 300 ila bin dolara fuhuşa zorlandı. Operasyonda, çetenin kadınları müşterilere götürmek için 7 otomobilden oluşan bir servis ağı kurdukları da belirlendi.

Çetenin ayrıca bir internet sitesi aracılığıyla faaliyet gösterdiği, çoğunluğu Moldovya ve Ukrayna uyruklu olan kadınların, müşteriler tarafından buradan seçildiği ortaya çıktı. Fuhuş  çetesinin müşterileri arasında ise sanat ve spor camiasından çok ünlü isimlerin yer aldığı ortaya çıktı. Şovmen Mehmet Ali Erbil, yazar Tuna Kiremitçi, popçu Kenan Doğulu ve besteci ağabeyi Ozan Doğulu’nun da müşterileri arasında bulunduğu ileri sürülen çetenin, bürokratlarla ilişkili olduğu da tespit edildi. Baskın düzenlenen evlerde ele geçirilen ajandalarda da çok sayıda işadamının adının bulunduğu öne sürüldü.

Ünlüler tanık sıfatıyla savcıya ifade verecek
Geçtiğimiz günlerde eşinden boşanan Mehmet Ali Erbil’in fuhuş çetesinin müşterisi olduğu, evliliğinin de bu sebeple yıkıldığı iddia ediliyor.

Erbil, Kiremitçi ve Doğulu kardeşlerin soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından tanık sıfatıyla ifadelerinin alınacağı öğrenildi. 4 gün gözetim izni alınan çete üyeleri hakkında da fuhuş amaçlı uluslararası insan ticareti yapmak, örgüt bünyesinde fuhuş yaptırmak, fuhuşa yer temin etmek suçlarından işlem yapılacağı bildirildi.

Evliliği bu yüzden mi bitti?
Televizyon ve şov dünyasının ünlü ismi Mehmet Ali Erbil’in, düzenlenen operasyonla çökertilen fuhuş çetesinin müşterisi olduğu, hatta Tuğba Erbil ile evliliğinin de bu sebepten dolayı bittiği iddia ediliyor. (Habertürk)


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler