Gamzeli: Bizden, olmayan Borsaya para kesiliyor!

Gamzeli: Bizden, olmayan Borsa'ya para kesiliyor!

MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan ve İl Genel Meclis üyesi Tevfik Rüştü Özgür, Ziraat

Odası Nejat Gamzeli'yi makamında ziyaret etti..

Sohbet şeklinde geçen ziyarette çiftçilerin sorunların dinleyen milletvekili Bukan, "Bu memleket hepimizin, bu hükümet hepimizin hükümeti, bu ülkeyi hep beraber ayağa kaldıracağız" diyerek başladığı konuşmasında, “Son yıllardaki yanlış politikalar ülkemizde ve ilimizde hayvancılığı bitirme noktasına getirmiştir” dedi.

Ziyarette bulunan çiftçiler, karşılarındaki milletvekili Ahmet Bukan'a sıkıntılarını dile getirerek, desteklemelerin bu güne kadar gelmediği, çiftçinin üzerinde ne varsa icralık durumda olduğunu, konuyu iktidar partisine götürdüklerini ve şu ana kadar da bir çözüme kavuşmadığını, borçlarına itiraz etmediklerini ve borçlarını, ekini kaldırdıktan sonra ödeyeceklerini, kendilerinin borçlarını inkar etmediklerini ve borçlu olduklarından nereye gitseler borcu yoktur kağıdı verilmediğini bunun için de hiçbir işlem yapamadıklarını belirttiler.

Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli  “2007 yılında müthiş bir kuraklı oldu. Çiftçinin ertelenen borçları birikti ve sonuçta bu noktaya gelindi. Bu yıl ürün para etmedi, altı yıl önceki fiyattan ürün sattık. Bu da Çankırı'da gerçek borsanın olmadığını gösteriyor. Biz borsayı ortada göremiyoruz fakat bizden olmayan borsaya para kesiliyor. Biz hizmet istiyoruz, bizim çiftçimiz yılda bir iki veya daha fazla ürün almıyor, ancak iki yılda bir ürün alıyor” dedi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler