Garibana verilecek kömür el altından satılmış!

Garibana verilecek kömür el altından satılmış!

Para karşılığında sahte belgeler düzenlenerek başka şahıslara devletin kömürünü

satanlar ve bu organizasyon içerisinde bulunan şahıslar, polisin operasyonu sonucu yakalandılar.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden elde edilen bilgilere göre; 2009 yılı içerisinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yoksul vatandaşlarımıza ve ilimizde ikamet etmekte olan yabancı uyruklu şahıslara yapılan kömür yardımlarının verilmeyip, para karşılığında sahte belgeler düzenlenerek başka şahıslara satıldığı bilgisine ulaşıldı.

Polisin yaptığı çalışmada, organizasyon içerisinde Ş.A., F.M., R.G. ve V.V. isimli şahısların olduğu yönünde bilgilere ulaşılması üzerine yapılan çalışmalar ve arama kararına istinaden şahısların evlerinde arama yapıldı.

Polisin yaptığı aramalarda, TC. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğüne ait “para ile satılamaz” ibaresi bulunan 25 kg. 39 torba Ş.A.’nın kömürlüğünde, 12 torba dolu, 19 torba boş R.G.’nin kömürlüğünde bulundu.

Evinde bulunan kömürlerle ilgili olarak konuşan R.G., bahse konu kömürlerden Ş.A. isimli şahıstan 2 ton alarak Y.K. ve Y.D. isimli şahıslara sattığını beyan etmiş, bunun üzerine bu şahısların evlerinde yapılan aramada, Y.K.’nin kömürlüğünde, 19 adet dolu kömür, 6 adet boş kömür torbası ile Y.D.’nin kömürlüğünde, 7’si dolu kömür torbası bulunarak el konulmuş, R.G. ve Ş.A. isimli şahıslar gözaltına alınarak, olayla ilgili soruşturma devam etmekte.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler