Gökayın cenaze töreninde gözyaşları sel oldu aktı

Gökay'ın cenaze töreninde gözyaşları sel oldu aktı

Geçtiğimiz cumartesi günü Ilgaz'da geçirdiği trafik kazası sonucu kaldırıldığı

hastanede kaldığı 5 gün boyunca verdiği yaşama savaşından yenik ayrılan Ahmet Gökay Öğdü için gerçekleştirilen cenaze töreninde gözyaşları sel oldu aktı.

Cuma günü (dün) İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına başta Gökay'ın ailesi olmak üzere, Korgun Belediye Başkanı Halil Öz, Çerkeş Belediye Başkanı Şükrü Tarhan, baba Kenan Öğdü'nün çalıştığı kurumun İl Müdürü Halil Aksoy başta olmak üzere il merkezi ve ilçelerde görev yapan Telekom personeli, Çankırı Bedaş İşletme Müdürü Kemal Özbek, Çerkeş İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Doğru, Aytaç Genel Müdürü Adil Tekdemir, Gökay'ın öğrenim gördüğü 19 Mayıs Çok Programlı Lise Müdürü başta olmak üzere öğretmen ve öğrencileri ile elim kazadan yaralı olarak kurtulan Emre Bağıran da cenaze töreninde Gökay'ı yanlız bırakmayanlar arasındaydı.

Korgun'da bugüne kadar gerçekleştirilmiş en kalabalık cenaze töreninde gözyaşları adeta sel oldu aktı. Kılınan cenaze namazından sonra, merhum Gökay'ın defnedileceği Korgun mezarlığına kadar olan yollar adeta insan seli gibiydi.

Baba Kenan Öğdü, kaza sonrası 5 gün süresince ayrılmadığı hastane kapısından sonra üstüne bir de evladını toprağa vermenin derin üzüntüsü içerisinde güçlükle ayakta duruyordu. Ailenin ve Gökay'ı son yolculuğunda yanlız bırakmak istemeyenlerin sayısı o derece fazlaydı ki, Korgun uzun yıllardan bu yana böylesi bir cenaze törenini hiç görmemişti.

Son yolculuğuna uğurlanan merhum Gökay'ın öğrenim gördüğü 19 Mayıs Çok Programlı Lise öğretmen ve öğrencileri ile sınıf arkadaşları 2 otobüsle Korgun'a gelmişler ve arkadaşlarını son yolculuğunda yanlız bırakmamışlardı.

VALİ
ŞEMSETTİN UZUN
KORGUN SINIRLARINDAYDI AMA...
Vali Şemsettin Uzun, merhum Ahmet Gökay Öğdü'nün cenazesinin defnedildiği saatlerde Korgun - Ilgaz karayolunda incelemelerde bulunuyordu.

Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre Vali Uzun'un Korgun'da cenaze töreninin gerçekleştiği mezarlığa 3-4 km mesafede bir uzaklıkta yol üzerinde bulunduğu bilgisine ulaştı.

Korgun'da binlerce kişi cenaze töreninde Ahmet Gökay Öğdü'nün acısını yaşarken, sayın Vali Uzun'un yol üzerinde denetimlerde bulunması bizlere oldukça tuhaf geldi! Neden mi? Söyleyelim!

-Sayın Valimiz, vatandaşın tepkisinden çekindiğiniz için mi Korgun'daki cenaze törenine katılmadınız?

Bu soruya yanıt vereceğinizi düşünmüyoruz ama, yaşanan sürece baktığımızda, sizlerin Korgun Mezarlığına 3-4 km mesafedeyken, o cenaze törenine katılmamış olmanıza doğrusu başka bir anlam veremiyoruz.

Ayrıca; şu yol ya da inşaat denetimlerini de siz yapmasanız çok iyi olacak!  Denetlediğiniz bütün yollar adeta tarla! Bu yol işinden anlamadığınız aşikar! Daha önce de dile getirmiştik; Hukuk Fakültesinde "İnşaat dersi" görmediniz! Bırakınız bu denetimleri "işlerinin erbapları" yerine getirsin!

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler