Gökçek, CHPnin yeni liderini açıkladı!

Gökçek, CHP'nin yeni liderini açıkladı!

Sosyal paylaşım sitesi twitter'daki hesabından, "Şimdi size yeni bir sır vereceğim. İnanın ki, gerçek bilgi" diyen Gökçek devam etti...

Kendisini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) uzmanı olarak nitelendiren Anrkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in Demokrat Sol Parti'den (DSP) ayrılarak CHP'ye geçmesinin ardından Gökçek, sosyal paylaşım sitesi twitter'daki hesabından, "Şimdi size yeni bir sır vereceğim. İnanın ki, gerçek bilgi." sözleriyle başlayan Gökçek, "Evet açıklıyorum. Baronların yeni yıldızı, 75 yaşındaki Yılmaz Büyükerşen. CHP'nin yeni genel başkan adayı Türkiye'ye hayırlı olsun." dedi.

Gökçek, gece yarısına kadar takipçilerinin sorularını cevaplarken, CHP ile ilgili konulara da değindi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nda Yılmaz Büyükerşen panik atağının başladığını savunan Gökçek, "Kemal Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun. Baronlar Kılıçdaroğlu'nu terk etti." sözlerine yer verdi. Gökçek, 'baron'lar olarak nitelendirdiği kişiler ile ilgili olarak da, "Baronlar bugün nasıl Kemal Kılıçdaroğlu'ndan vazgeçtiyse yarın da Yılmaz Büyükerşen'den vazgeçebilir." ifadesini kullandı.

Gökçek, Büyükerşen'in partinin başına gelmesiyle birlikte Kılıçdaroğlu için yakıştırılan 'Gandi' sıfatına da atıfta bulunarak "Artık Hindistan'da politikaya devam eder." dedi.

CHP'nin başına daha önce Gürsel Tekin'in geçeceği tezini öne süren Gökçek, CHP içindeki bazı kişilerin Tekin'i avam bulduğu için bu kararından vazgeçtiğini kaydetti. (CİHAN)
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler