Hâlâ bu Kılıçdaroğlu’ndan ümitli misiniz?

Aktütün’e gidip komutanlara “burada vahşi hayvan var mı? Tavşan felan” diye soran süper-zekâ Kılıçdaroğlu’nun foyası zaten kalmamıştı ama azbuçuk kalan kırıntılar da iyice döküldü. Düşünsenize, Türkiye böyle bir dehanın yönetimine de kalabilirdi. Hani olurdu da, kazara bu mümtaz şahsiyet, partisi seçimlerde birinci parti çıkar, iktidara da oturabilirdi. Ve bu zât bu üstün fikir ve bilgileriyle ülkeyi bir güzel yönetirdi. Ülke feraha, huzura ve mutluluğa kavuşabilirdi. Ne yazıktır ki ve maaleseftir ki, ülkemiz böyle bir “şans”tan mahrum kaldı…

Bu zât-ı muhterem muhteşem muhalefet yapıyor! Öyle bir muhalefet ki, muhalefet adına gidip İsrail’in avukatlığını yapabiliyor; İsrail’in tezlerine çanak tutabiliyor ve neredeyse İsrail’in yapageldiği her türlü gayri insani ve gayri ahlaki davranışları meşru görebilecek bir üslupla bu ülkenin goygoyculuğuna soyunabiliyor.

Başbakan için “İsrail’den üstün hizmet madalyası aldı, önce onu iade etsin” diyen Kılıçdaroğlu’na biri çıkıp da şunu demiyor: “Yahu, ona böyle bir madalya verildiği halde, o bunu dikkate almıyor ve İsrail’e her şeyi söylüyor, ağzının payını veriyor, tavır koyuyor ve dik duruyor; peki sen o ülkeden hiçbir madalya, nişan, ödül almadığın halde niçin çıkıp da o ülkenin avukatlığını, goygoyculuğunu yapıyorsun?”

Tamam, siyasi yapılanma gereği ve demokrasinin şartı olarak bir ülkede iktidarın karşısında bir muhalefet de olacak, ama insaf edin, böyle bir muhalefet dünyanın neresinde görülmüş? Hadi diyelim ki, iç politika konularında muhalif tavrınızı korursunuz, bu sizin öncelikli görevinizdir ama dış politika gibi hassas dengeler üzerine kurulu bir zeminde siz nasıl kalkar da kendi ülkenizi zor duruma düşürecek ya da kendi ülkenizin menfaatleri aleyhine bir duruş sergilersiniz? Bu nasıl bir aymazlık, sorumsuzluk ve ihtirastır? Siz böyle mi seviyorsunuz ülkenizi ve iktidara gelirseniz bu anlayışla mı hizmet edeceksiniz bu ülkeye ve insanlara?

CHP ve onun temsil ettiği zihniyetin niçin bunca yıldır iktidara gelemediğini, bu milletin teveccühünü kazanamadığını ve bu gidişle de asla işbaşına gelemeyeceğini şimdi daha iyi anlıyor musunuz?

Bu yazı toplam 847 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
4 Yorum