İbrahim ZENCİRCİ

İbrahim ZENCİRCİ

Çankırılı memura her gün bayram…

Çankırı da Valilik, Belediye ve de Milli Eğitim Müdürlüğü personeli, özellikle de masa başında oturanlar dokuz günlük bayram tatilinde deniz kıyısına gitmiş olacaklar ki, efendi ağalar birbirleri ile bayramlaşamamışlar.

Hükümetin dokuz gün yaptığı Bayram tatilini, bizim Çankırılı memurlar on güne çıkarmış. Bayramdan sonra ilk mesai günü olan pazartesi mesai başlar başlamaz, sübhaneke tesbihi gibi dizilmişler amirler, memurlar birbirleriyle kucaklaşarak bayramlaşmış.

Yani anlayacağınız bizim amir ve de memurlara her gün bayrammış, zaten leylek misali mesailerini akşama kadar laklakla geçiriyorlar. İnternet sitelerinde, facebookta, twiterda ha babam faceliyorlar ve de tiwitliyorlar. Basında şehit haberleri çıktığında ilk iki gün asıp kesiliyorlar, üçüncü gün unutuyorlar. Bilmem nere yareni adı altında, zillerle, kaşıklarla ortalıkta döneleyen köçeklerin, Ankara pavyonlarına düşen “yaren oğlanlarının” videolarını birbirlerine gönderiyor, kopyala yapıştır yapıyorlar, üstelik beğeniyorlar da.

Çok yoruluyorlar çok, bildiğiniz gibi değil! Saat başı çay molası, yarım saatte bir sığara molası, bu arada unutmadan hatırlatayım, Vilayetin orta bahçesinde sigara içenler var, yerler izmarit dolu, valiliğin orta yeri keşhane olmuş birilerinin haberi olsun. Bir daha gelirsem fotoğraflı belgesini çekeceğim.

Başbakanımızdan özel ricamız, Bizim Çankırı’daki, amir ve memurlara dokuz günlük tatil yetmiyor. Dokuz günde öpüşüp, koklaşamıyorlar, bayramlaşamıyorlar, o nedenle bundan sonra her bayram dönüşünden sonraki ilk mesai günü bizim bürokratlara özel tatil olsun.

Bayram bittikten sonra bayramlaşmada bir şey daha dikkatimi çekti.

Valilikteki bayramlaşmada, maşallah herkes ceketli, kravatlı, memura yakışır bir görüntü içinde. Acaba diyorum bu durum yeni İlbay Paşa’ya şirin görünmek için olabilir mi?

Milli Eğitim Müdürlüğündeki bayramlaşmada ise millet tatil kıyafeti içinde yaka bağır açık, plajdan, havuzdan yeni çıkmış gibiler.  

Minik kuşlardan duyduğuma göre; Milli Eğitim memurları, son yıllarda deniz kıyısında tatil yapmayı ve özelliklede Didim kumsallarını tercih ediyorlarmış. Didim’de nüfusunun yarısı İngiliz geri kalan yarısı da Çankırı Milli Eğitim personeliymiş. 

İngiliz’e komşu olduklarından beri, İngilizcelerini bayağı bir ilerletmişler.

Hepisine ay lev yu…

Onlar benim ne dediğimi anladı.

Son not:

(Bunu da minik kuşlarımdan duydum)

Geçtiğimiz yıllarda, Milli Eğitimdeki üstün başarılarından dolayı, Belediye Başkan Yardımcılığına kayınçosu eski vekil sayesinde zıplayan zatı muhterem, kimselerde olmayan enişte, Milli Eğitime geri dönüyormuş, haberiniz ola. Çiçekleri, saksıları hazır edin. Bu gelen, abdesthane ibriği değil eski vekil eniştesi. Ona göre muamele edin.   

Merak edene:

Yerel internet sitelerinde haber olarak çıktı. Bayram bittikten sonra mesai gününde bayramlaşan Valilik, Belediye, Milli Eğitim Personelinin hallerini ve de sıfatlarını görebilirler.

Bu yazı toplam 1714 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
7 Yorum