Hastane kapısındaki çaresiz bekleyiş sürüyor

Hastane kapısındaki çaresiz bekleyiş sürüyor

Ankara / Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin Cerrahi

servisinde yoğun bakım yatağı olmaması nedeniyle "nöroloji servisinde" yaşam mücadelesi veren Ahmet Gökay Öğdü'yü hastane odasında ziyaret ettik.

Cumartesi günü yaşadığı kazadan bu yana kendisiyle ilgili haber yaptığımız Ahmet Gökay Öğdü'yle ilgili en doğru bilgileri almak için saat 15.00 sularında Sağlık Bakanlığına ait Dışkapı'daki hastanenin yolunu tuttuk.

Hastane acil servisi önünde başta amca Kemal Öğdü olmak üzere baba Kenan Öğdü ve halen yaşam mücadelesi veren Ahmet Gökay Öğdü'nün ameliyatını gerçekleştiren doktoru ile görüştük.

AMELİYAT MASASINA KADAR 8 KEZ KALBİ DURMUŞ!
Gerçekleşen kaza sonrası vücudunda 15-16 kırık bulunan ve ağır yaralı olarak hava ambulansına bindirilen Ahmet Gökay Öğdü havada 3 kez, ilk indirildiği Etlik İhtisas Hastanesinde 3 kez olmak üzere, Dışkapı'daki hastaneye gelinceye kadar 6 kez kalbi duruyor. Kalp durmaları saat 17.38'de girdiği acil serviste de 2 kez daha gerçekleşiyor. Doktorların bu durum karşısında ameliyata gecikmeli olarak alınan Ahmet Gökay Öğdü'nün kalbi, ameliyat masasında da iki kez duruyor, ancak yapılan müdahale ile yeniden yaşama döndürülüyor.

Nöroloji'nin yoğun bakım odasında tedavi altında bulunan Öğdü'nün dün akşam başta iç hastalıkları, ortopedi ve kalp uzmanları tarafından yapılan kontrolleri neticesi sonrasında odadan çıkarken kapıda bekleyen "amca" Cemal Öğdü'nün "durumu nasıl" sorusuna verdikleri yanıt "2 saat sonra veririz" cevabı amca tarafından "Ahmet Gökay Öğdü'nün öldüğü" şeklinde anlaşılıyor ve bu haber bizlere kadar ulaştırılıyor... Tabii gerisi malum...

DOKTORU: BEYİN ÖLÜMÜ
GERÇEKLEŞTİ!

Bugün Dışkapı / Yıldırım Beyazıt Araştırma Hastanesinde Ahmet Gökay Öğdü'nün ameliyatını gerçekleştiren doktoru ile yoğun bakım odasının kapısında görüştük. Yapılacak haberde isminin yazılmasını istemeyen doktor "Dün akşam hastamızın beyin ölümü gerçekleşti. Dünden itibaren kalbin atışı için verdiğimiz ilaçların dozunu giderek artırıyoruz!" derken yüzündeki çaresizliği de gözlemlediğimizi belirtelim.

KAZANIN MUHATABI BELGİN SIRIKEN SIRRA KADEM BASTI!
Öte yandan Cumartesi günü gerçekleşen kazaya neden olan 55 SV 914 plakalı özel aracın sürücüsü 19 Mayıs Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Belgin Sırıken'den şu saatlere kadar herhangi bir haber alınamadığını öğrendik. Olayın görgü tanıklarının ifadelerine göre, polisteki ilk ifadesinde "Yoldaki kum nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybettim! Çocukların bir suçu yok! Kaza tamamen benim suçum!" şeklinde diyen Belgin Sırıken sırra kadem basmış görünüyor.

Baba Kenan Öğdü ile yaptığımız görüşmede "Yaşanan kaza tek taraflı olmadı! Ancak şu saatlere kadar beni ve ailemi ne araç sürücüsü ne de yakınları aradı! Yaşananlara da bir anlam veremiyorum ama içim çok mu çok yanıyor" derken, taşıdığı gerginlikle birlikte kendisine sahip olabilme gayretini de gözlemledik.

KAZA ANINDAN AMELİYATA KADAR YAŞANILANLAR ÇOK SU GÖTÜRÜR!
Sözcü18.com haber merkezi olarak bugün Dışkapı / Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde amca Kemal Öğdü ile yaptımız yaklaşık 2 saatlik görüşmede aldığımız notları şu saatler itibariyle buradan sizlere aktarmayı doğru bulmuyoruz.

Ancak şu kadarını ifade edelim ki; Cumartesi günü saat 14.00 ile halen yoğun bakımda yattığı hastanenin acil servisine girdiği 17.38 arasında geçen 3 saat 38 dakikalık serüven dahi, ülkemizdeki sağlık sektörünün içinde bulunduğu durum ile, Çankırı ayağının hangi hallerde olduğunu ortalık biraz sakinleşsin, Sözcü18.com olarak nasıl ele alacağımızı, nerelerden girip nerelerden çıkacağımızı hep birlikte göreceğiz.

Şimdilik söyleyebileceğimiz, başta Ahmet Gökay Öğdü kardeşimizin verdiği yaşam mücadelesinden başarıyla çıkarak, ailesine ve sevenlerinin arasına dönmesi. Bununla birlikte Öğdü ailesine ve sevenlerine de metanet ve sabırlar dilemek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler