Hayli üzülecekler ama Sallandıramadılar !

Hayli üzülecekler ama "Sallandıramadılar" !

“Tenefüste ‘kız’ arkadaşıyla aynı sıraya oturdu ve!” başlıklı haberimizle gündeme

taşıdığımız Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesinde yaşanan olayla ilgili “ilçe disiplin kuruluna” sevkedilen öğrencilerle ilgili karar çıktı.

Okulda tenefüs zilinin çalması ile birlikte kız arkadaşı ile birlikte aynı sırada yakalanan öğrenci Mehmet T’ye öğretmeni Hakan A. tarafından “pe…… şerefsiz, biz pe…… mi yetiştiriyoruz?” diye hakaret ve saldırı ile karşılaşınca, olaya müdahil olan Fatih Hazar K. ile birlikte okul disiplinine verilmiş ve 5 gün okuldan uzaklaştırma cezası almışlardı.

Haberi okumayanlar için:
https://www.sozcu18.com/cankiri-haberleri/tenefuste-kiz-arkadasiyla-ayni-siraya-oturdu-ve.html

Verilen bu ceza yetmemiş olacak ki, öğrenciler Mehmet T. ve Fatih Hazar K.’in derhal okuldan atılmaları gerektiği; “zinhar diğer öğrenciler de bu olaydan etkilenip kazan kaldırabilirler. Biz bu iki öğrenciyi okuldan atarsak bir daha böyle bir problemle karşılaşmayız” denilerek öğrenciler “ilçe disiplin kuruluna” sevkedilmişlerdi.

“İki öğrenciyi sallandıralım ortalık sütliman olur! Gücümüzü öğrencilere hissettirelim!”

YAZIK OLDU! "SALLANDIRAMADILAR"
Ve konuyla ilgili olarak toplanan İlçe Disiplin Kurulundan beklenen karar çıktı:

“Öğrenciler Mehmet T. ve Fatih Hazar K’nin 5 gün okuldan uzaklaştırılması…”

Evet… Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri Mehmet T. ve Fatih Hazar K'yi “sallandıralım” diyenler şimdilik bu emellerine nail olamadılar!

İlçe Disiplin Kurulundan çıkan böylesi bir kararın “gerekçesi” ne olursa olsun, Sözcü18.com olarak geride bıraktığımız “kötü olayın” benzerlerinin yaşanmaması en büyük dileğimiz. Ancak meydanı da “kuru dileklere” bırakma gibi bir gafletimizin olmayacağını bilmenizi isteriz.

Bu arada Sözcü18.com haber merkezinin elde ettiği bilgilere göre Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesinde yaşanan tatsız olayın "kamera görüntülerinin" başta Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "görülmek" istenmeyişini de doğrusu "anlamış" değiliz!

Ne dersiniz; acaba başta Çankırı Valisi olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunda oturan zat-ı şahaneleri "kamera görüntülerini" neden izlemek istemediler acaba?

Vali Şemsettin Uzun ve İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Akbıyık'ın "izlemediği" olay görüntülerinin üzerine bizlerin Nevzat Ayaz Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinin gün boyu okuldaki eğitimlerinden sonra “akşam seanslarının” hangi evlerde hangi “tedrisattan” geçtiklerini dakikalarca gözler önüne seren "video görüntülerini" izlememiz beklenemez herhalde!

Takibe devam! Özellikle orta öğretim camiasını ve bu camiaya çöreklenmiş kara örtüyle birlikte örtünün altındakileri gün yüzüne çıkarmaya…
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler