Hiç değilse Pazar sabahı sus be adam!

Hiç değilse Pazar sabahı sus be adam!

Çankırı, yaşadığı sorunlar ve bu sorunlardan arınma gayretleri ile birlikte yaşam

mücadelesinin içerisinde çoktan yerini almış gidiyor.

Doğaldır ki bu gidişat zaman zaman “içsel çatışmayı” beraberinde getirmekte. İşte buna son örnek, “mikrofonu belediyede, hoparlörleri vatandaşın kulağının dibinde” olan uygulamanın ortaya çıkardığı “mutsuzluğun” nasıl sonuçlanacağı!

Bildiğiniz gibi, “belediye çalışanının” kendisine verilen talimatla “oku şunu” denilen ve bazen “taze balık geldi” şeklinde “gereksiz” mesajların dahi duyurulduğu “elektronik tellal”ın haftanın tatil günü olan Pazar sabahı bile “susmak bilmeyen” bağırtısı bugünlerde Çankırı’da yaşayan vatandaşın önemli şikayetlerinden bir tanesi!

Üstüne üstlük, vatandaş, yaşadığı durumdan şikayetini belediyeye bildirmeye kalktığında, yine “aynı boğuk sesle” karşılaşıyor ve “Nedir bu feryadı figanınız?” türünden sorgulamaya da “galiz küfürlerle” yanıt buluyor!

Anlayacağınız şu ki; 2010 yılında Çankırı’da, bizatihi Belediye tarafından yapılan bu “elektronik tellaliye” uygulamasından, günümüz vatandaşı pek de mutlu değil! Özellikle bu uygulama sonucu, haftanın tatil günü olan Pazar’ın erken saatlerinde kulağının dibinde “kendisini 1. dereceden ilgilendirmeyen” anonsların yapılmasını hiç mi hiç istemiyor!

Temennimiz, bu haberi başta “elektronik tellaliyeyi” seslendirenin okuması ve hiç değilse “galiz küfürlerinden” vazgeçmesi, ikincisi de olaydan Belediye Başkanı İrfan Dinç’in haberdar olması ve mevcut uygulamayı “gözden geçirerek” sokaktaki vatandaşın sesine kulak vermesidir!
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler