Hiç kimse Çankırı Belediyespor Kulübünden daha büyük değildir!

"Hiç kimse Çankırı Belediyespor Kulübünden daha büyük değildir!"

Çankırı Belediyespor’da son günlerde yaşanan gelişmeler

üzerine kulübün Futbol Şube Sorumlusu Emirali Can yazılı bir açıklama yaparak, gündemle ilgili bilgiler verdi. Emirali Can “Çankırı Belediyespor Kulübü büyük bir ailedir. Hiç kimse bu kulübün üzerinde olamaz. Kendisini kulübün üzerinde gören kimse ya da kimselerin, bu ailenin içerisinde kalması mümkün değildir” dedi.

Futbol Şube Sorumlusu Can yaptığı yazılı açıklamada bazı kişi ve çevrelerin verdikleri demeçlerin nerelere varacağını kestiremediğini ve yaşanan olayları yer yer abartarak kulübe zarar verdiklerine işaret etti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazı şahısların hırsları ve kinleri Çankırı Belediyespor kulübünün çıkarlarını göremeyecek kadar gözlerini kör etti ise bunun tedavisi yoktur veya biz bilmiyoruz. Halk arasında ağızdan çıkanı kulağı duyma tabiri vardır. Sahne sanatçıları da söylediklerini duymaları için sahnede monitör kullanırlar yani monitörün sesi açıksa mikrofondan söylediğini daha iyi duyar ve orkestrayla bir bütünlük sağlar. Benzetmek gibi olursak; bazı şahısların Çankırı Belediyespor hakkında konuşurken monitörleri kapalı veya kısık gibi.”

DÖNÜŞ YAPACAKLARA KAPIMIZ AÇIK!
Çankırı Belediyespor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Emirali Can, pazartesi günü Çankırı’da yapılan toplantı sonrası yönetimin kadro dışı bıraktığı 6 futbolcuyu mazeret göstererek kulüpten ayrılma kararı alan futbolculara da çağrıda bulunarak “Büyük kurumlar bu kişisel hataları cezalandırır fakat takıntı haline getirmezler. Bunlar olağan durumlardır. Birileri birilerine akıl verir, amiyane tabirle gaz verir fakat para ve ekmek vermez. Herkes hesabını iyi yapmalıdır, şehri terk eden futbolcumuz var ise ve gelemiyor ise yöneticilerini sakin kafayla, kimsenin etkisinde kalmadan arayıp durumunu bildirebilir. Çankırı Belediyespor kulübü yeniden yapılandırma çalışmalarıyla birlikte kamp programı yeni hocamız nezaretinde başlamıştır. Yeniden yapılandırma çalışmaları birkaç gün içinde sonlandırılacaktır.

Emeği geçen futbolcularımız geç kaldığı takdirde kulüp kadrosunda yer kalmayabilir. Kadroların tamamlanması durumunda yapacak bir çözümümüz olamaya bilir, bu vicdani sorumluluğu almak istemeyiz. Çankırı Belediyespor büyük bir ailedir ve herkesi bağrına basmasını bilir. Şunu vurgulamak isterim Çankırı Belediyespor Başkanı her problemi halledecek güçtedir ve ilk olarak parasal ve teknik problemleri halletmiş durumdadır.” diyerek tesisleri terk eden futbolculara “yuvaya dönüş yolunda açık kapı” bıraktı.

TEK BİR MAÇA GELMEYEN DAHİ ELEŞTİRİ YAPABİLİYOR!
“Özellikle mali konularda kulaktan dolma haberler yapılmakta. Bu konular işin uzmanı kişiler tarafından denetlendiği zaman son 5 yılın var ise ortaya çıkacak değerlendirmelerin bağımsız yargı tarafından açıklanacağına” dikkat çeken Futbol Şube Sorumlusu Emirali Can, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bununla birlikte 5 aydır Karaali Şirketler Grubunun kendi kasasından finansını oluşturduğu hesaplarının da açıklık kazanması önemlidir. Bu tartışmalarla kulübümüzü küçük düşürmemeye özen gösterelim. Gerçi her fırsatta bir yerlerden bir durum çıkarmaya çalışanları sizler sayesinde takip ediyoruz. Bir vekil (“im” ekini kullanamıyorum, zamanı geldiğinde kullanacağım) demecinde Spor-Toto ile ilgili soruya ‘duymadım ama Sevda hanım dosya fırlatılmış olabilir’ gibi talihsiz bir açıklama yapmıştır.

Her şehrin vekili soru önergesi veriyor, bizim vekillerimiz de şehrin menfaati için bir soru önergesi verse de; hem siz hem biz bu gerçeği öğrensek nasıl olur? Yoksa Çankırı’ya her konuda uygulanan ambargoyu kanıksadığınız gibi bu konudaki haksızlığı da şehre değil de rakibi yıpratmaya yönelik yapılan bir haksızlık olarak mı algılayıp kayda değer bulmuyorsunuz?

Şayet bu davranış bir gerçekse yapan cezasını bulmalı, ama şayet bu bir iftiraysa yalanı ortaya atan kasıtlı kötü niyetli kişiler bunu ispatlamadığı takdirde her türlü hakaretle ve yasal işlemle karşı karşıya kalabilirler. Basın, her ağzınıza geldiği şekilde konuşma yeri değildir. Amiyane tabirle kahve ağzıyla demeç verilmez. Sorumlular da sorumluluklarını bilmelidirler. Şayet kısıksa biraz monitörlerinizin sesini açınız. Çankırı Belediyesporun hiçbir maçına gelmeyeceksin, yemeğine katılmayacaksın ve yapılan hiçbir faaliyette olmayacaksın ama sadece ve sadece karalama ve küçük düşürücü açıklamada bulunacaksın!”

M. FAHİR GENÇ'İN İDDİALARINA YANIT...
Çankırı Belediyespor’un sezona başlarken takımın başına getirdiği Teknik Direktör M. Fahir Genç’in bugün haber ajanslarına düşen “Görevden uzaklaştırıldığım yönündeki haberleri basından takip ediyorum. Bana ulaşmış herhangi bir tebligat yok” şeklindeki açıklaması için konuşan Emirali Can “Kulüp yönetimi olarak aldığımız kararı kendisine yazılı olarak gönderdik. Ulaşmadıysa da ulaşır” dedi ve şunları söyledi:

“Çankırı Belediyespor Kulübü konuları kişiselleştirmeyecek kadar büyük ve saygın bir kurumdur. Bir teknik adamın Belediye başkanımızla görüşmesi, Kulüp Başkanımızı rahatsız etmez. Belediye Başkanımız Sayın İrfan Dinç aynı zamanda Çankırı Belediyespor Kulübünün fahri başkanıdır. Celal Kaman ise hem üyemiz hem de kulübümüzün eski başkanıdır. Eski Teknik Direktörümüzün konuları kişiselleştirmesinin çok yanlış bir tutum olduğunu düşünüyorum. Konuları kişiselleştirmek ve saptırmak Kulübümüze herhangi bir fayda sağlamaz. Eski hocamızın görevden uzaklaştırılması, hocanın kulübün birlik beraberliğini, iç huzurunu bozan, personel, sporcular, idare ve yönetimle olan ve sözlü ikazlara rağmen artarak devam eden huzursuzlukları, kulübün rencide edici tavır ve tutumlarından yazılı ve görsel basında kulüp yönetimini kamuoyu nezdinde küçük düşürüp, kulüp içi dengeleri gözetmeksizin oyuncu ve personel ile yanlış ilişkilerden dolayı gerekli luzum üzerine tek taraflı olarak fesih edilmiştir. Bu konuyu saptırmak, ve gelişen olayda başka manalar aramak kimseye fayda sağlamaz.”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler