Hilmi Efendinin gelini Sabiha Astarlı bu görüntülerle defnedildi!

Hilmi Efendinin gelini Sabiha Astarlı bu görüntülerle defnedildi!

Dün akşam tedavi gördüğü Çankırı Devlet Hastanesinde

vefat eden Astarlızade Hilmi Efendinin gelini Sabiha Astarlı (Sabiha Anne) Sultan Süleyman Camiinde ikindi namazına müteakiben son yolculuğuna büyük bir katılımla uğurlandı.

Bugün cenaze namazı öncesi Çankırı’da yağan yoğun yağmura karşın merhume Sabiha Astarlı’nın cenaze törenine başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek olmak üzere, MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, RTÜK eski başkanı Zahid Akman ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Merhume Sahiba Astarlı’nın Sultan Süleyman Camiinde kılınan cenaze namazından sonra merhumenin naşı Sarıbaba’da bulunan Astarlızade Hilmi Efendinin kabrinin bulunduğu aile mezarlığında toprağa verildi.

CAMİ AVLUSUNDAN DÜŞÜNDÜRÜCÜ BİR GÖRÜNTÜ!
Merhume Sabiha Astarlı'nın cenaze namazının kılındığı Sultan Süleyman Camiinde bugün objektiflere, insanı hayrete düşündüren bir görüntü yansıdı!

Astarlızade Hilmi Efendinin gelini merhume Sabiha Astarlı ile aynı anda vefat eden Emekli Saadettin Atmaca isimli vatandaşın tabutu ikinci musalla taşının üzerinde, cenaze namazının kılınmasını bekliyordu!

Ama bir farkla! Yan tarafta musalla taşın üzerinde yağmurdan etkilenmemesi için "oldukça zarif bir şekilde" naylon poşetle sarılmış merhume Sabiha Astarlı'nın tabutuna karşın, merhum emekli Saadettin Atmaca'nın tabutu adeta "perişanları" oynuyordu!

Cami avlusunu dolduran yoğun kalabalığın da gözünden kaçmadığını düşündüğümüz ve aynı gün defnedilen iki mevtanın "musalla taşlarından" objektiflere yansıyan bu görüntüyü sizlere "yorumsuz" olarak veriyoruz!


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler