İki arkadaşın Kastamonu gezisi, Ilgaz'da kaza ile son buldu!

İki arkadaşın Kastamonu gezisi, Ilgaz'da kaza ile son buldu!

Ilgaz Sanayi Sitesi yakınlarında bugün saat 14.00 dolaylarında meydana gelen kazada ağır yaralanan motosiklet sürücüsü Ahmet Gökay Öğdü (18) hava ambulansı ile Ankara’ya gönderildi.

Edinilen bilgilere göre, Çerkeş yönünden Ilgaz yönüne giden, Ahmet Gökay Öğdü’nün kullandığı 18 AG 239 plakalı motosiklet, Ilgaz Sanayi Sitesi yakınlarında karşı yönden gelen Belgin Sırıken (40) yönetiminde 55 SV 914 plakalı Opel marka özel araçla çarpıştı. Çarpışma sonrası motosiklette bulunan sürücü Ahmet Gökay Öğdü ile arkada oturan Emre Bağıran yaralandı.

Meydana gelen kaza sonucu yaralanan motosiklet sürücüsü Ahmet Gökay Öğdü ile Emre Bağıran (18) olay yerine çağrılan ambulans ile Ilgaz Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar. Solunum yetmezliği ve iç kanaması olduğu öğrenilen Ahmet Gökay Öğdü, ilk müdahale sonrası hava ambulansı ile Ankara’ya gönderilirken, vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar tespit edilen Emre Bağıran Çankırı Devlet Hastanesine gönderildi ve Ortopedi servisine yatırılarak tedavi altına alındı.

Öte yandan, yaşanan kazada ağır yaralanan Ahmet Gökay Öğdü'nün Çerkeş Türk Telekom Şefi Kenan Öğdü’nün oğlu olduğu öğrenildi.

SON DAKİKA BİLGİLERİ...
Sözcü18.com haber merkezi olarak hava ambulansıyla Ankara'ya ağır yaralı Ahmet Gökay Öğdü'nün yatırıldığı Beyin Cerrahi Servisinde dün gece saat 23.00 sularında tamamlanan ameliyatının başarılı geçtiği ve başta ailesi olmak üzere sevenleri arasında sevinç yarattığı öğrenildi.

Yine edindiğimiz bilgilere göre Ahmet Gökay Öğdü ile Emre Bağıran'ın Çerkeş Çok Programlı Lisesinin bilgisayar bölümü son sınıf öğrencileri olduğu ve haftanın bir günü okul, 4 günü de staj gördükleri öğrenildi. Dün yaşanan kaza öncesi iki arkadaşın ailelerinden izin almadan Kastamonu'ya gezmeye gittikleri de edinilen bilgiler arasında.

Öte yandan baba Kemal Öğdü'nün bir yıl öncesine kadar Çankırı Merkez'de yaşadığı ve görev yerinin Korgun olduğu, ailenin Çerkeş'te bir yıldan bu yana yaşadığı da öğrenildi. 

KAZAYA NEDEN OLAN ARAÇ SÜRÜCÜSÜ ÖĞRETİM ÜYESİ
Sözcü18.com
haber merkezinin yaptığı araştırmaya göre, Ahmet Gökay Öğdü'nün kullandığı motosiklet ile yaşanan kazaya neden olan özel araç sürücüsü Belgin Sırıken, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. olarak öğretim üyeliği yapmakta.

Fotoğraf 1: Yaşanan kazada ağır yaralanan Ahmet Gökay Öğdü babası Kenan Öğdü ile birlikte. Fotoğraf 2: Özel araç sürücüsü Belgin Sırıken.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler