İnan Kıraçla da helalleşti

İnan Kıraç'la da helalleşti

Başbakan Erdoğan'ın ''CHP seçimlerden birinci parti çıkacak'' tahminini yaptığı için eleştirdiği işadamı İnan Kıraç'la görüştüğü ortaya çıktı.

Başbakan Tayip Erdoğan’ın “CHP seçimlerden birinci parti çıkacak” tahmininde bulunduğu iddiaları nedeniyle, “Ben doğrusu İnan Kıraç’ı bu işlerin içinde görmek istemem. Bazı riskler üstleniyor. Bundan sonra hiçbir davetine gitmem” sözleriyle eleştirdiği Karsan Yönetim Kurulu Başkanı ve Vehbi Koç’un damadı İnan Kıraç’ı seçim sürecinde AK Parti Genel Merkezi’nde kabul ettiği ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre, Kıraç’ın seçim sürecinde Ak Parti Genel Merkezi’ne giderek Başbakan Erdoğan’la görüştüğü belirtilirken, sabah erken saatlerde gerçekleşen görüşmenin ardından, kulislerde bu buluşma “Barış ziyareti” olarak değerlendirildi.

Diğer taraftan önceki gün İnan Kıraç’ın New York ihalesinde finale kalan yüzde 100 Türk malı taksiyi ilk kez Başbakan’ın test etmesi için Ankara’ya gidip Erdoğan’a davette bulunacağı haberleri çıkmıştı. Böylece bu davet öncesinde Kıraç’ın Erdoğan’la buzları erittiği de ortaya çıkmış oldu.

İKİLİ ARASINDA NELER OLMUŞTU?
Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet Gazetesi yazarlarından Cüneyt Arcayürek’in “İnan Kıraç CHP’nin birinci parti çıkacağı yönünde bahse girdi” iddiası üzerine ünlü işadamını eleştirmişti. Başbakan, “Ben doğrusu İnan Kıraç’ı bu işlerin içinde görmek istemem. Bu işlere bulaştığını duymak da istemem. Bu beni ciddi anlamda rahatsız eder ve yakıştıramam da. Ama hakikaten, yazılanlar söylenenler doğruysa, bu tabii geleceğe yönelik herhalde kendisi de bazı riskleri üstlenmiş demektir” açıklamasını yapmıştı. Erdoğan, Kıraç’la ilgili olarak şunları söylemişti: “Bundan önce ben davetlerine katıldım. Ama şimdi aksini beyan etmedikçe ben bundan sonra açılışına gitmem” diye eklemişti.

YÜZDE 100 TÜRK MALI TAKSİYİ TEST EDECEK Mİ?
Karsan Murahhas Azası Jan Nahum ise, Temmuz sonuna yetiştirmeye çalıştıkları yüzde 100 Türk malı taksi prototipini denemesi için İnan Kıraç’la Ankara’ya gidip Erdoğan’a davette bulunacağını açıklamıştı. Şimdi gözler Başbakan Erdoğan’ın Karsan’ın aracını test edip etmeyeceğine çevrildi.

ADI SİYASETE KARIŞTIRILDI ‘DOĞRU DEĞİL’ YANITI VERDİ
İnan Kıraç, bu gelişmelerin ardından Emre Kongar ile seçimlerin muhtemel sonuçlarını konuştuğu ve yemeğine bahse girdiği sohbetin güvenilir bir kaynağa dayalı değil, kişisel izlenimlere ilişkin olduğunu belirterek, “adım siyasete karıştıran ve hakikati yansıtmayan haberlerden samimi olarak rahatsızlık duyuyorum” sözleriyle iddiaları yalanlamıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler