İnce: Anayasa paketinin içerisinde 100 gram domuz eti var!

İnce: Anayasa paketinin içerisinde 100 gram domuz eti var!

CHP Çankırı İl Kongresi bugün Atatürk Kültür Merkezinde

başta CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Yalova milletvekili Muharrem İnce ve Ankara milletvekili Tekin Bingöl, MHP İl Başkanı Bekir Satılmışoğlu ve DP İl Başkanı Dilaver Erdoğan ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

“ANAYASA PAKETİNİN İÇİNDE
100 GRAM DOMUZ ETİ VAR” (!)

CHP Yalova Milletvekili İnce kongrede yaptığı konuşmada, Anayasa paketini içinde 100 gram domuz eti olan kıymaya benzeterek, "Şuradan evinize giderken, 1 kilo kıyma alsanız, ben de içerisine 100 gram domuz eti koysam yer misiniz? Anayasa paketi de işte böyle. Anayasa paketinin içinde 100 gram domuz eti var." diye konuştu. AK Parti'nin darbe ticareti yaptığını iddia eden İnce, "12 Eylül'ü yapanlar ortada. 28 Şubat müdahale ise siz öyle düşünüyorsunuz, onlar da ortada. Bunların sebebini sormuyorsunuz da neden şimdi darbeyle uğraşacağız diyorsunuz?" şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU: HER AY AİLEDE KADININ
BANKA HESABINA BİR MİKTAR PARA YATACAK!
Kongreye katılan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, “İşsizlik ve yoksulluk devam ederken Başbakan anayasa değişikliği yapmak istiyor. Tayyip bey, CHP iktidara geldiğinde kendisinden hesap soracağından korkarak, bu değişiklikleri getiriyor” dedi.

Kongrede yaptığı konuşmada, CHP iktidarında siyasal ahlak yasasını çıkartacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, yasanın ardından dokunulmazlığın kalkacağını, dolandırıcıların Meclis'te olmayacağını söyledi. “CHP’nin hiçbir konuda çözüm önerisi üretmediği” yönündeki eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kuyruğa vatandaşları dizip, makarna, kömür dağıtıyorlar. Yoksulluğu bu şekilde teşhir ediyorlar. Yoksullukla mücadele için aile sigortasını geliştireceğiz. Her ay ailede kadının banka hesabına bir miktar para yatacak. Bu sayede kimsenin gururu ile oynanmayacak. Sosyal devlette yoksullukla mücadelede yoksulluğun sömürülmemesi vardır. Vatandaşları kuyruğa dizip, bir şeyler dağıtmak ahlaki midir? Vatandaşın gururuyla oynanıyor. Bizim projemizde kimsenin yoksulluğu diğer kişilerce bilinmeyecek."

Türkiye'de herkesin inancını özgürce yerine getirdiğini ama bazı kesimlerin dini siyasete alet etmeye devam ettiğini dile getiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Biri çıksın 'ben özgürce inancımı yerine getiremiyorum' desin onun inancını özgürce yerine getirmesi için ben mücadele vereceğim" diye konuştu.

Ülkede birçok sorunun olduğunu ama ilk sırada işsizliğin yer aldığını belirten CHP Grup Başkanvekili Kılıçdaroğlu, "İşsizlik ve yoksulluk devam ederken, Başbakan Anayasa değişikliği yapmak istiyor. Tayyip Bey, CHP iktidara geldiğinde kendisinden hesap soracağından korkarak, bu değişiklikleri getiriyor. Ama unutmasın, hangi hakimi getirirse getirsin biz ondan hesap soracağız. İşsizlik devam ediyor. Üniversite mezunları arasında işsizlik üst seviyelerde. Üretimi bitiriyorlar, Yunanistan'dan pamuk alır duruma geldik" ifadesini kullandı.

FİKRET TATLICI YENİDEN BAŞKAN
Fikret Tatlıcı
’nın başkanlığında "tek listenin" oylandığı kongrede CHP Çankırı İl yönetimi şu isimlerden oluştu: İsmail Akyıldız, Ahmet Aslan, Ali Aslanoğlu, İlker Başer, Mustafa Bektaş, Murat Bektaş, Hasan Çoban, Hasan Düzbasan, İbrahim Gürpınar, Mehmet Kağnıcı, Bahri Kalkan, Hüseyin Kalender, Erol Mete ve Hakkı Öz,

Disiplin Kurulu: Sadık Akça, Ali Ateş, Hasan Deretarla, Nazım Ekmekçi, Hüseyin Güven, Kamil Tandoğan, Zeki Tekin, Ş.Sami Yıldırım, A.Kerim Yüksel.

Üst Kurul Delegeleri: Şaban Büyükpoyraz, Cengiz Elvanağacı, Ali Koçak, Hüseyin Özdemir, Fikret Tatlıcı, Gürsel Yıldız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler