İrfan Dinç'in "örtülü" projesi (!)

Ülke ortalamasının çok üzerlerinde bir ısı ile (-32) Çankırı geçtiğimiz haftayı geride bırakırken baharın müjdecisi “cemre”lerin de ilkinin düşeceği günlere çok da uzun bir süre kalmadı.

Cemre’lerin ilkinin düşeceği günler yaklaşırken, başta Orta ilçesi olmak üzere Kurşunlu, Atkaracalar ve Çerkeş ilçeleri son 30 yılın en soğuk günlerini, üstelik zaman zaman da ülkenin “en soğuk ilçesi” olma ünvanları ile birlikte yaşadıklarını da unutmamak gerekir.

x x x

Geride bıraktığımız günler içerisinde soğuk günler geçiren Çankırı, Sözcü18’in yazarları tarafından yaratılan gündemi tartışmadan edemedi… Haftanın son iki gününde ise Cuma gecesi TRT Anadolu ekranlarından tarihi Çamaşırhane’den canlı olarak yayımlanan program damgasını vurdu.

Ekranları karşısına geçen izleyici, “Çankırı adına konuşanlar” listesine baktığında karşılaştığı sahne, programın hangi minval üzerine yön bulacağını kestirmekte hiç mi hiç zorlanmadı!

Kişisel ikbal beklentisi ya da mevcut durumun devamı için ne yapılması gerektiğini senden benden iyi bilenler sahneyi adeta “sirk cambazı” yeteneğinde kullanmaktan hiç mi hiç geri durmadılar!

“Çankırı’nın geleceği” ise 4’üncü bölgeden çıkma ve “5’inci bölgeye girme” projesinden öteye geç(e)medi!

Geçemezdi de…

Neredeyse unutuyordum! “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” cümlesi de (başta bendeniz olmak üzere) aykırı düşünenlere gönderilen mesajla tamamlanıyordu 5. Bölge paketi!

Haberde de ifade etmiştik: TV ekranında “yaran çadırı” içerisinde ekranlardan evlerimize ulaşan “koro” adeta “İrfan Dinç ve saz semaisi” başlığını katıksız yerine getiren bir hal ve davranış içerisinde idi… (Sayın Vali Özcan ve işadamı Ahmet Yıldız’ı bu gruba dahil etmiyorum)

Olaylar zincirinin son halkasında Başkan Dinç’in Çankırı için “18 ayda 18 proje”sini bir de TV ekranlarından dillendirmesi ise ayrı bir komediydi!

Neden mi?

Başkan Dinç’in saydığı projeleri gerçekleştirebilmesi için öncelikli olarak bu projelerin “finansman” sorununu halletmesi gerektiği malumunuz!

Özellikle “Kentpark” adını verdiği yaklaşık 114 dönümlük arazi üzerine uygulanacak projenin bugünkü Çankırı Belediyesi bütçesinin imkanlarıyla gerçekleşmesi na mümkün!

Hele hele 18 sayısını tamamlama adına Başkan Dinç’in “Belediyenin dış cephesini de yenileyeceğiz” cümlesi ortaya atılan proje demetinin hangi düzeyde ciddiyet taşıdığının da önemli bir göstergesi olsa gerek!

Bugünlerde dışarıdan aldığı hizmet bedellerini ve işçi maaşlarını ödemekte sıkıntı yaşayan, her geçen gün kurum ve kuruluşlara borcu kabaran, görevde bulunduğu 8 yılı aşkın süre içerisinde kurdelasını kestiği sadece ve sadece “Çamaşırhane” (o da kirli bezlerini yıkama amacıyla olsa gerek) binası olan bir belediye başkanından daha fazlasını beklemek herhalde hayalcilik olur!

Isıtıp ısıtıp gündeme soktuğu “Bazılarının hayal bile edemediği Güldürcek’ten Çankırı’ya suyu getirdim” (!) cümlesine ise “Söylediğine kendin inanıyor musun ki bizim inanmamızı bekliyorsun” demekten başka bir söz olamaz!

Bütün bunları neden mi yazdım?

Başkan Dinç’in açıkladığı “18 ayda 18 proje” demetinin aslında “18 ayda 19 proje” (!) olduğu bilgisine ulaştım!

Ancak Başkan Dinç +1 projeyi “18”i bozuyor diyerek dillendirmek istemediği gibi üzerini de "şimdilik" kalın örtülerle örtmeye çalışıyormuş!

Şimdi diyeceksiniz ki “Nedir bu örtülü proje" (?)

Peşin peşin söyleyeyim sakın ola ki gülmeyin:

-Olmayan Borsa’nın Başkanını, önümüzdeki dönemde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı yapmak!

Başta Dinç olmak üzere birileri galiba bizleri "balık hafızalı" sanıyor!

x x x

Çankırıspor geçtiğimiz haftayı öylesine büyük bir kârla kapadı ki, bu durumu sizlerle paylaşmak istedim.

Sanmayın ki Mardin’e gitmeden cebe konulan 3 puandan söz edeceğim…

Ara transferin son gününde Fenerbahçe kulübünden bonservisleri ile birlikte alınan ve 2.5 yıllık sözleşmeye imza atan 4 futbolcu, Çankırıspor’un haftayı değil bu yılı büyük bir kârla kapadığının en büyük göstergesi!

Fenerbahçe kulübüne bir (1) TL dahi bonservis parası verilmeden alınan bu 4 futbolcu, kulübün tesisleşme ile birlikte sağladığı en profesyonel iş olarak kayıtlara geçmiştir.

Futbol dünyasında bugünkü rayiç bedeller gözönüne alındığında Çankırıspor renkleriyle buluşturulan 4 kardeşimizin bonservis değeri toplamda 750 bin tl’nin üzerindedir.

Böylesi bir transferi Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın Çankırıspor’a karşı beslediği özel duygularla gerçekleştirme başarısını gösteren Kulüp Başkanı Sevda Karaali’ye ne kadar teşekkür edilse azdır diye düşünüyorum…

x x x

Haftanız sıcak, gönlünüz sevgi dolu, kazancınız bereketli olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
3 Yorum