İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı genel kurul yaptı

İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı genel kurul yaptı

İstanbul’da kuruluş tarihi olan 1986 yılından bu yana

faaliyetini sürdüren Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı olağan genel kurulunu geçtiğimiz Pazar günü Vakfın Mecidiyeköy’deki binasında gerçekleştirildi.

Başta Çankırı’nın deneyimli devlet adamı Nevzat Ayaz olmak üzere, Genelkurmay eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, CANDEF Başkanı İsmail Suaydın ile CANDEF Yüksek İstişare Kurulu üyeleri Ömer Lütfi Özenç ve Sinan Aydın ile birlikte çok sayıda mütevelli heyeti üyesi katıldı.

Olağan genel kurul öncesi yapılan görüşmelerde, mevcut yönetimin bir dönem daha göreve devam etmesi konusunda anlaşma sağlandığı için, Eşref Harmandar başkanlığındaki Vakıf Yönetimi, mütevelli heyetinden bir dönem daha görev yapma yetkisi aldı.

Kongre sonrası kendisiyle görüştüğümüz Vakıf Başkanı Eşref Harmandar “Mütevelli heyetimizin şahsıma ve kurullarımızda görev yapan arkadaşlarımıza göstermiş olduğu güven için öncelikle teşekkür ederim. Bu dönemde hedeflerimizi büyüttük. Yönetim kurulu olarak bir dönem daha görev başında olmanın verdiği sorumluluk ile kalıcı işlere imza atarak bu süreci dolu dolu yaşamak istiyorum. Federasyonların birleşmesi ile oluşan CANDEF yönetimi ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz projelerle birlikte İstanbul’da yaşayan Çankırılılar dünden çok daha sıkı bir birlik ve beraberliğin görüntüsünü vereceğimizi düşünüyorum" derken, yapılan genel kurul ile bazı isimlerin de mütevelli heyetine kabul edildiğini belirtti.

Başkan Harmandar'ın genel kurulda yaptığı konuşmada mütevelli heyeti üyelerine seslenerek "Vakfımızın Çankırılı öğrenci kardeşlerimize verdiği bursların sayısında artışın sağlanması ve 'Aydınlık bir ülke için bir öğrenci de siz okutun' kampanyamıza destek vermenizi rica ediyorum" derken, öğrenim yılı başında Vakfa 311 müracaat olduğunu, ancak mevcut imkanlar çerçevesinde bu talebin ancak 162 öğrenciye burs verme imkanını sağlayabildiklerini sözlerine ekledi.

Sözcü18.com olarak elde ettiğimiz bilgilere göre Vakfın mütevelli heyetine giren yeni isimler şöyle: Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Başakşehir Kaymakamı Cevdet Can, Prof. Dr. Sinan Arsan ile işadamları  Selahattin Düzbasan ve Ethem Akkoç..

Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı yönetim kurulu ve yapılan görev dağılımı ile görevleri şöyle: Eşref Harmandar (Başkan), İlker Karataş (Başkan Yardımcısı), Alişan Danacı (Genel Sekreter), Erol Bayram (Genel Muhasip), Bilal Abanik (Dernekler Komisyonu), Mahmut Başaran (Basın ve İletişim), Adnan Deniz (Basın ve İletişim), Huriser Aşıcı (Kadın Komisyonu), Tuncer Özvar (Gençlik Komisyonu) Denetim Kurulu: Murat İpek, Av. Hasan Şen, Ender Mıcık.

ÜNİVERSİTE VAKFININ GENEL KURULU 21 MART'TA...
Öte yandan Çankırı'ya üniversitenin getirilmesi çalışmaları kapsamında 1995 yılında kurulmuş olan ve başkanlığını halen Vali Şemsettin Uzun'un yaptığı Çankırı Üniversitesi Vakfı'nın da genel kurulu önümüzdeki pazar günü Çankırı'da gerçekleştirilecek.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Eşref Harmandar "Ben, vakfın genel kurulunun 27 Mart 2010 Cumartesi günü Ticaret Borsasında yapılacağını biliyorum. Başka bir bilgiye sahip değilim. Ancak genel kanaatim odur ki, Üniversite Vakfı kuruluş amacını yerine getirmiştir. Bundan sonrası için mevcut yapının, Karatekin Üniversitesi Vakfına dönüştürülmesi halinde daha faydalı olur düşüncesindeyim. Bu konuda başta sayın Rektörümüz ve sayın Valimizin konuyla ilgili ne düşündüğünü bilmiyorum. Benim gönlümden geçen, tüzükte yapılacak değişikliklerle vakfın yeni kimlikle hizmetine devam etmesidir" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler