İşte Başkan Dinçin yüzünde patlayan yumruğun nedeni!

İşte Başkan Dinç'in yüzünde patlayan yumruğun nedeni!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç'in işadamı Sadık

Yakın'dan yediği "yumruk" sonrası yaptığı açıklamada "Belediye Meclisi olarak yıllardır mezbelelik halinde duran bina için kamulaştırma kararı aldık" dediği bina, kentin merkezinde yıllardır kaderine terkedilmiş durumda.

Çankırı'da yaşayanların adeta kanıksadığı, ancak şehre ilk kez gelenlerin ilk etapta gözüne çarpan, Atatürk Bulvarı üzerindeki bina, yıllardır kendisine uzanacak bir eli aradı durdu.

İşadamı ve uzun yıllar siyasetin içerisinde bulunmuş bir isim olan Sadık Yakın'ın da hissedar olduğunu Başkan Dinç'in ağzından "yenilen yumruk" sonrası gelen açıklama ile öğrenen birçok kişi gibi, Sözcü18.com haber merkezi olarak binanın son durumunu sizlerle paylaşalım istedik.

SADIK YAKIN'A ULAŞILAMIYOR!
Bugün Çankırı'da yaşanan olayla birlikte ulusal medyanın da sayfalarına düşen işadamı Sadık Yakın'a ulaşma çabalarımız henüz sonuç vermedi. Adliyedeki duruşmasından sonra bürosuna giden işadamı Sadık Yakın'ın istirahate çekildiği ve yaşanan olay ve kendisi hakkında yapılan suçlamalarla ilgili neler söyleyeceği de kamuyonda merakla beklenmekte. Sözcü18.com haber merkezi olarak Yakın'a ulaşma gayretlerimiz yoğun bir şekilde sürmekte.

OLAYIN AYRINTILARI
BAŞKAN DİNÇ'İN AÇIKLAMALARIYLA "ŞİMDİLİK" TERS!
Sözcü18.com
Haber merkezi, öğle saatlerinden bu yana gelişmeleri an be an okuyucusuna aktarmanın gayretinde oldu. Yoğun telefon görüşmeleri yaşadığımız yaklaşık on saatlik haber marotunu sonunda işadamı Sadık Yakın'la çok kısa olmak kaydıyla sadece bir kez görüşebildik.

Belediye Başkanı Dinç'in olay sonrası gerçekleştirdiği basın toplantısında dile getirdiği "Defalarca konuyu gündeme getirdik ve olumlu sonuca varamadık" (!) cümlesinin tamamen bir "hayal ürünü" olduğu da elde ettiğimiz bilgiler kapsamı içerisine girdi!

Sadık Yakın'ın Başkan Dinç'e attığı "yumruğun" altında yatan en önemli nedenin, sözkonusu bina ile ilgili olarak Çankırı Belediye Meclisince alınan "kamulaştırma" kararının "hissedar" olarak kendisinden "gizlenmesi" (!)

Çankırı Belediyesi tarafından alınan "kamulaştırma kararı" sonrasında "kararın" taraflara tebliğ edilmemesi ve Belediye Meclisinin kararına "itiraz" süresinin "geçmiş" olması, Sadık Yakın'ın böylesi bir "oldu bittiye" karşı, doğal tepkisini bugün, karşı karşıya geldiği Belediye Başkanı İrfan Dinç'e göstermesi ile sonuçlanıyor.

Haber merkezimizin elde ettiği bu bilgileri Başkan Dinç'in "yumruğu yüzümde hissettim" dediği Sadık Yakın'ın da doğrulaması gerekmekte. Önümüzdeki sıcak saatlerde işadamı Sadık Yakın'ın yapacağı açıklama, olayların "perde arkasını" gün yüzüne çıkartma yönünde nasıl bir katkı sağlayacak, onu da hep birlikte göreceğiz...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Okuyucu yorumları ile ilgili olarak açılacak davalardan Sözcü18.com sorumlu değildir.
Önceki ve Sonraki Haberler